Причини, чому варто перетворити свою квартиру на «розумний» дім

За оцінками експертів, встановлення побутового приладдя, яке відстежує свою роботу та виводить користувачам статистику про неї, дозволяє заощадити близько 20% коштів на рахунках за комунальні послуги.

У магазинах сьогодні можна побачити незвичну категорію девайсів для «розумного» дому. Цим терміном позначають житло, оснащене пристроями для автоматизації різноманітних побутових завдань. Деякі з таких гаджетів вбудовуються в житло на етапі його будівництва, інші додаються вже в готове помешкання. Для когось «розумний» дім означає просто поставити вдома «розумну» колонку, інші хочуть «розумні» камери, комп’ютери, холодильники, пральні машини, телевізори тощо. Сьогодні «розумний» дім вже не є розкішшю, а стає щоденною необхідністю, і ось які переваги він може дати.

  1. Ефективність

Рахунки за комунальні послуги, електрику, тепло та воду змушують постійно контролювати, як сильно відкриті крани, чи вимкнене світло, чи не має перегріву в радіаторів опалення. Такий мікроменеджмент вимагає багато часу та зусиль, і позбутися його можна за допомогою «розумних» приладів. Вони контролюватимуть освітлення в кімнатах, регулюватимуть подачу тепла чи холоду тощо. За оцінками експертів, встановлення побутового приладдя, яке відстежує свою роботу та виводить користувачам статистику про неї, дозволяє заощадити близько 20% коштів на рахунках за комунальні послуги.

  1. Зручність

«Розумний» дім дозволяє контролювати електронні гаджети та системи віддалено. Деякі «розумні» пристрої використовують місцевий радіоканал, інші працюють через інтернет. Останні дозволяють бачити їхній статус та керувати ними з будь-якої точки планети. Наприклад, перебуваючи в іншій країні, можна ввімкнути бойлер, щоб він нагрівся до прильоту додому. У звичайну розетку можна підключити «розумну» розетку, яка дозволяє вмикати пристрої дистанційно зі смартфона. Можна перед приходом додому ввімкнути обігрівач або кондиціонер, і увійти в комфортне приміщення. А при виході з дому вона дозволить швидко знеструмлювати всі підключені до неї прилади.

  1. Комфорт

З «розумними» розетками, кранами та побутовими приладами зникає необхідність переміщуватися по квартирі, щоб змінити налаштування тут, підрегулювати налаштування там. Увесь мікроменеджмент можна виконувати, не встаючи з ліжка, через планшет або смартфон. Наприклад, кому приємно взимку вставати з вже нагрітого ліжка, щоб вимкнути забуте світло в сусідній кімнаті?

  1. Спокій душі

Хто часто опинявся в ситуації, коли не міг згадати, чи вимкнена праска або чи перекритий газ, зрадіє можливостям, що дає «розумний» дім. Смарт-девайси дозволять не лише дистанційно вимкнути забуту праску, а й перекриють газ та воду. Відповідні сенсори проконтролюють стан вікон, а «розумний» замок у дверях повідомить, що його забули закрити.

  1. Кастомізація

Розгорнувши «розумний» дім, його буде зручніше налаштовувати на свій смак. Наприклад, штори можна «навчити» у певний час затіняти сонце, електричне освітлення також змінюватиме свою яскравість за бажанням мешканців.

  1. Безпека

З «розумним» домом стає простіше контролювати його безпеку. «Розумний» дверний дзвінок покаже, хто стоїть перед дверима, а також сфотографує обличчя цієї людини – про всяк випадок. Сигналізація в домі сповістить, що трапилося та в якому приміщенні. Така «розумна» сигналізація може врятувати, навіть коли вдома господарі, сповістивши їх про надзвичайну ситуацію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я