4G

4GУкраїна

У 2018 році в Україні нарешті з’явився зв’язок четвертого покоління або 4G. Оператори надають послуги 4G у двох діапазонах – 2600 МГц та 1800 МГц.

Що це означає для абонентів? З практичної точки зору нічого особливого. Сучасні смартфони підтримують обидва стандарти, і вам немає необхідності перемикатися між ними, чи роботи якісь інші дії.

Для того щоб перевірити, чи підтримують смартфон і SIM-картка технологію 4G в мережі Vodafone Україна, потрібно набрати на клавіатурі смартфону USSD-запит *222# і натиснути кнопку виклику. У відповідь ви отримаєте SMS від оператора з результатом запиту. Якщо ваша «сімка» не підтримує 4G, то її потрібно замінити на нову USIM.

Що таке USIM? USIM-карта (від англ. Universal Subscriber Identity Module) зовні це така сама сімка, але вона є розширеним стандартом звичайної SIM-карти. Цей стандарт прийнятий в рамках технології LTE (Long Term Evolution). У свою чергу технологія LTE представляє собою європейський стандарт мобільного зв’язку четвертого покоління – 4G.

Чи має сенс міняти сімку та переходити з 3G на 4G? Так. Швидкість завантаження файлів збільшиться як мінімум вдвічі. Проте зважайте, що далеко не вся територія України вкрита 4G-зв’язком. На сьогодні це міста-мільйонники та ряд дещо менших міст.