Wi-Fi у смартфоні перетворили на маячок SOS, який врятує при зникненні мобільної мережі

Щоб рятувальники змогли знайти постраждалого, у сигналі біди, який передає Wi-Fi, закодовано координати його перебування

Смартфон міг би стати чудовим засобом при будь-якій катастрофі, передаючи рятівникам координати постраждалих. Заважає мобільна інфраструктура, яка в подібних ситуаціях перестає працювати. Дослідники з іспанського Університету Аліканте створили додаток, який перетворює вбудований в телефон Wi-Fi на рятівника, який передає координати за відсутності мобільної мережі.

«Ми створили додаток, який можна вбудувати у будь-який смартфон, – каже один з розробників Хосе Анхел Берна. – Він за відсутності мобільної мережі випромінює сигнали Wi-Fi, які слугують маячком SOS та який «видно» на відстані у кілька кілометрів». ­Wi-Fi

Щоб рятувальники змогли знайти постраждалого, у сигналі біди, який передає Wi-Fi, закодовано координати його перебування. Окрім цього, в ньому також можна розмістити коротке повідомлення, наприклад, опис проблеми, виду потрібної допомоги чи отриманої травми. Подати сигнал біди можна через мобільний додаток, після чого той починає працювати автоматично та періодично випромінювати сигнал про допомогу.

Для прийому сигналу SOS по Wi-Fi необхідно мати спеціальний приймач. Учені його вже розробили – це портативна модель, яку можуть носити із собою рятувальні команди. Пристрій має власну антену, а основним блоком є смартфони рятівників, на які виводяться координати та інша інформація.

Тестові випробування нової технології показали, що вона має дальність роботи до 2-3 кілометрів. Однак вчені кажуть, що радіус покриття можна збільшити.

«Сьогодні не існує системи, яка використовує сигнали Wi-Fi для геолокації, – кажуть науковці. – Існують девайси, які дозволяють визначити сигнали мобільного телефона та за допомогою триангуляції вирахувати його координати. Але вартість подібних рішень складає близько 80 тисяч євро і вимагає використання гелікоптера». Нова система значно економічніша – її вартість лише 600 євро.