Неділя, 23 Червня, 2024

Електросамокати небезпечні: 40% травмуються ще в першу поїздку

Електричні самокати стають дедалі популярнішими, і лише нещодавно в Україні запустилася чергова мережа з їхнього прокату. Однак попри легковажний вигляд цього транспорту його потрібно сприймати дуже серйозно. Адже, за даними Інституту дорожньої безпеки США (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS), значна частина їхніх користувачів травмується ще в першу поїздку.

Більшість інцидентів трапляється через те, що керманичі самокатів потрапляють в ями та їм «перебігають дорогу» стовпи. Близько 58% опитаних постраждали на тротуарах від поганого покриття і стовпів та інших елементів. Майже 40% зазнали травм під час своєї першої поїздки.

Лише 13% опитаних повідомили, що постраждали в зіткненні з автомобілем, вантажівкою чи автобусом. Керівниця дослідження Джессіка Чіччіно пояснює це тим, що більшість самокатів пересувається тротуарами. Однак, каже вона, це може становити загрозу для пішоходів.

«Усе ще незрозуміло, де повинен їздити самокат, – каже вона. – Наші результати показують, що заборона пересування тротуарами може нести ризик більш значних травм. Але в нинішній ситуації травми хоча меншої важкості, проте трапляються частіше».

Деякі міста не раді зростанню популярності електросамокатів, особливо тих, що можна брати в оренду. Столиця Данії Копенгаген заборонила прокатні самокати з 1 січня 2021 року в центральних районах міста. Це має підвищити безпеку пішоходів, особливо літніх людей.

Влада британського міста Ковентрі заборонила електросамокати через п’ять днів після початку їхнього тестового випробування. Причиною стало пересування електросамокатів в зонах, які переповнені пішоходами.

В Україні легальний статус мікромобільного транспорту, до якого входять також електросамокати, залишається невизначеним. Вони не є пішоходами, оскільки мають колеса. Але вони і не велосипеди, оскільки рухаються не за допомогою м’язів (п.1.1 ПДР України). І майже всі навіть не можна віднести до механічних транспортних засобів, оскільки в них мотори значно слабкіші 3 кВт потужності (п.1.1 ПДР). Верховна Рада лише розглядає законопроєкт №3023, що має визначити юридичний статус мікротранспорту та його права з обов’язками.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися