Неділя, 14 Липня, 2024

Енергоспоживання Wi-Fi зменшили у 10000 разів

Wi-Fi

Кожен, хто користується смартфоном, знає, наскільки швидше батарея пристрою розряджається при активному Wi-Fi. «Пасивний Wi-Fi» може вирішити цю проблему. Саме такий запропонували інженери з Вашингтонського університету, і він виявився в 10 000 разів економічнішим.

Інженери та студенти з Вашингтонського університету створили технологію бездротового пересилання даних за системою, яка вимагає на 3-4 порядки менше електроенергії, ніж пересилання даних за стандартом IEEE 802.11, що сертифікується Wi-Fi Alliance. Нове рішення також виявляється в 1000 разів економічнішим порівняно з Bluetooth Low Energy – це стандарт, який спеціально створювали для роботи в малопотужних приладах та датчиках.

Основним способом економії в «пасивному Wi-Fi» став перехід на цифрові компоненти, тоді як звичний Wi-Fi має у складі також аналогові елементи. Аналогові частини необхідні, щоб генерувати радіосигнал. У «пасивному Wi-Fi» немає компонентів для цього. Для надсилання сигналу він використовує вже наявні радіохвилі Wi-Fi, які змінює за своєю потребою та відбиває на приймач.

Поки швидкість пересилання даних за новою технологією обмежується 11 Мбіт/с. Це досить мало порівняно з актуальними сьогодні рішеннями, але розробники обіцяють виправити цей недолік найближчим часом. Однак «пасивний Wi-Fi» цілком сумісний з наявними сьогодні рішеннями.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися