Субота, 24 Лютого, 2024

Google Play визнали найбільшим джерелом вірусів для Android

Вбудований у майже кожен Android-гаджет магазин додатків Google Play експерти назвали найбільш небезпечним джерелом шкідливих програм для цієї платформи. Такий висновок дослідники з компаній NortonLifeLock та IMDEA Software Institute зробили на основі аналізу 7,9 млн мобільних програм (34 млн файлів APK), які були встановлені на 12 млн Android-смартфонів. Експерти порівнювали Google Play з інсталяцією з інших джерел: альтернативних маркетів (добірка альтернативних магазинів для Android та iOS), вебзавантаження, відновлення з бекапів тощо.

Android сьогодні є найпопулярнішою операційною системою на мобільних гаджетах, займаючи 75% ринку. У світі працює близько 2,5 млрд гаджетів на цій платформі.

Від 10 до 24% проаналізованих гаджетів у певний період заражалися принаймні однією шкідливою програмою. Найпопулярнішим джерелом додатків (87%) був Google Play, і він же надав 67,5% заражених додатків. Утім, альтернативні маркети у процентному співвідношенні більш небезпечні: з них встановили тільки 5,7% програм, але вони стали джерелом 10% небажаних додатків.

Третє місце експерти віддали зараженню через відновлення з резервної копії. Це шлях, який дозволяє шкідливим програмам виживати навіть після повного скидання гаджета. Цей шлях призвів до 4,8% заражень.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися