Google спростила вхід: жодних паролів, потрібен лише смартфон

Тепер користуватися сервісами Google можна без набору складних кодів. Пошуковий гігант значно спростив двофакторну аутентифікацію: на смартфоні потрібно лише відповісти «так» або «ні». 

Двофакторна аутентифікація є інструментом захисту від крадіжки пароля до акаунту. З нею для входу в обліковий запис також необхідно додатково вводити код, який приходить на смартфон. Незручність у тому, що це багаторозрядне число, і його треба друкувати щоразу при логіні.

У Google спростили авторизацію: замість коду тепер на смартфоні треба просто відповідати «так» або «ні». При цьому підходять як гаджети Android, так і iOS. Для роботи нового режиму аутентифікації на Android необхідно мати останню версію Google Play Services, а для користувачів iOS треба встановити Google Search.

При спробі увійти до облікового запису в новому режимі на екрані з’явиться повідомлення, що хтось намагається авторизуватися в ньому. Якщо це ви – підтвердіть, натиснувши «Так». Якщо це хтось інший – натисніть «Ні».

 

Але цілком покладатися на двофакторну аутентифікацію все одно не потрібно – шахраї вміють її обходити. При цьому не використовується шкідливе програмне забезпечення, яке встановлюється на мобільний пристрій і перехоплює SMS. Шахраї використовують для перехоплення коду старий, але дієвий спосіб «соціальної інженерії». Уберегтися від неї досить просто: у будь-який незрозумілій ситуації зв’язуйтеся зі службою підтримки.