Субота, 9 Грудня, 2023

Google заблокує кредитним додаткам доступ до фото, відео та контактів на Android

Google заборонить додаткам, які пропонують кредити фізичним особам, отримувати доступ до їхніх фотографій, відео та контактів. Таким чином пошуковий гігант намагається подолати хижацьку поведінку деяких кредиторів.

«Ми оновлюємо нашу політику персональних позик, щоб зафіксувати, що додатки, призначені для надання або сприяння особистим позикам, не можуть отримувати доступ до контактів або фотографій користувачів», — зазначає Google. Ця зміна набуває чинності 31 травня.

Поведінка кредитних додатків викликає занепокоєння, оскільки деякі особи, які отримали кредит через мобільні додатки, зазнали переслідувань з боку колекторів. Ці агенти зі стягнення коштів нібито отримали доступ до особистих контактів позичальників, повідомляючи друзям і родині про непогашені борги. У більш екстремальних випадках агенти використовували відредаговані зображення, щоб ще більше залякати та завдати шкоди боржникам. Деякі з боржників піддалися тиску та покінчили життя самогубством.

Про такі випадки часто повідомлялося на ринках Індії та Кенії. Google спочатку відреагував, заблокувавши у Play Store сотні, а потім тисячі додатків для особистих кредитів після того, як отримав сповіщення від правоохоронних органів і центральних банків. Компанія також запровадила правила заборони неліцензійних додатків для кредитування в магазині програм Android.

Google заявив, що також запровадив вимогу щодо надання спеціальної ліцензійної документації для додатків, які з’являються в Play Store і пропонують особисті позики в Пакистані, щоб «довести свою здатність надавати або сприяти» кредиту. Компанія також зобов’язала небанківські фінансові компанії в країні мати лише одну програму цифрового кредитування в Play Store.

У минулому виробника Android критикували за те, що він не вжив жорстких заходів проти хижацьких додатків для кредитування. У відповідь компанія запровадила оновлення політики на ринках Індії, Індонезії, Нігерії, Кенії та Філіппін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися