Хакери знищили поштовий сервіс, безповоротно відформатувавши 20 років даних

Мотив хакерів залишився невідомим

Користувачі поштового сервісу VFEmail днями могли відчути себе як у кіно. Засновник цього поштовика Рік Ромеро повідомив у Twitter, що поштовик припинив існування. Причиною стала хакерська атака, під час якої відформатували всі жорсткі диски на всіх серверах, з бекапами включно. За кілька годин безповоротно знищили дані, накопичені за майже 20 років роботи.

«Так, VFEmail фактично перестав існувати, – йдеться в публікації Ромеро у Twitter. – Швидше за все, він не повернеться. Я ніколи не думав, що хтось захоче так ретельно знищити плоди моєї праці».

Хакерська атака почалася в понеділок, 11 лютого 2019 року. Адміністратори поштовика помітили, що всі сервери стали недоступними. За кілька годин по тому керівники VFEmail повідомили, що всі дані відформатовані. Самі вони помітили атаку, коли зловмисники вже наполовину знищили дані на серверах бекапу.

За словами Ромеро, хакери знищили всю інфраструктуру поштовика, разом з поштовими серверами, хостами віртуальних машин, кластером баз даних SQL. Він думає, що для організації такої атаки зловмисникам необхідно було мати кілька паролів. За його словами, це найстрашніша частина.

Мотив хакерів залишився невідомим. Останніми роками руйнівні атаки виконувалися для залякування та подальшого вимагання викупу. Однак у випадку VFEmail зловмисники не вимагали грошей. Адміністратори поштовика розмірковують, що сервіс міг стати жертвою персональної помсти.

Про самих зловмисників відомо лише, що вони діяли через IP-адресу 94.155.49.9. Вона належить хостинговим сервісам Daticum та Coolbox, які працюють у Болгарії.

Поштовик VFEmail заснували 2001 року у відповідь на масштабну атаку вірусу ILOVEYOU. Роком раніше він інфікував десятки мільйонів комп’ютерів з Windows. Свою назву вірус отримав через спосіб розповсюдження – в електронних листах з темою «I love you». Поштовик VFEmail запропонував посилений захист, скануючи пошту на віруси на своїх серверах.