Intel обіцяє нове процесорне ядро Sunnycove з приростом продуктивності до 75%

Останні кілька років продуктивність процесорів Intel зростала на 5-10% з кожним поколінням.

В Intel хочуть революційно вийти із застою на ринку процесорів х86 та повернути собі лідерські позиції, які вона втратила через затримку з випуском 10-нанометрових чіпів. Компанія анонсувала нове процесорне ядро Sunnycove, яке обіцяє збільшити продуктивність до 75%. Останні кілька років продуктивність процесорів Intel зростала на 5-10% з кожним поколінням.

Про новий процесор Intel розповіла на власному заході «День архітектури 2018», на якому вона показала інвесторам короткостроковий та середньостроковий графіки розробки своїх новинок. Серед іншого компанія презентувала ранні прототипи майбутніх архітектур, однією з який став «камінь» під кодовою назвою Sunnycove. Поки незрозуміло, чим сам є Sunnycove – подальшим розвитком нинішньої архітектури Ice Lake або це принципово нова розробка.

В Intel говорять про збільшення продуктивності в 7-zip до 75%, хоча й не уточнюють, яка саме робота в архіваторі стане швидшою: стиснення, розпакування або шифрування. Нове процесорне ядро також має апаратну підтримку наборів команд шифрування, із SHA-NI (інструкції алгоритму безпечного хешування) і векторним AES включно. Розробники кажуть, що під прискорення шифрування відведена значна частина кристала.

Нинішня архітектура процесорів Intel з’явилася ще у 2008 році з виходом чіпів Core. Архітектура отримала назву Nehalem, а сімейство чіпів охрестили ім’ям Bloomfield. Це були перші справжні чотириядерні процесори Intel, причому додатково вони підтримували технологію Hyper-Threading. Тому користувачі мали вісім віртуальних ядер. Цю технологію значно доопрацювали – у Core i7 продуктивність віртуального ядра складала до 70% продуктивності фізичного ядра.

У 2011 році Intel випустила чіпи Sandy Bridge, побудовані на поліпшеній архітектурі, яку сама компанія назвала Core 2nd Gen. Ці процесори принесли найбільший приріст продуктивності – до 30% за одне покоління.