Вівторок, 23 Липня, 2024

Intel: одне безпілотне авто дорівнює трьом тисячам користувачів

Автомобіль уже давно став смартфоном на колесах у прямому сенсі. І це лише механічні «конячки» обзавелися розважальними системами. Що ж буде, коли автівки стануть повністю самостійними, і зможуть їздити без водія? Голова Intel Браян Кржанич розповів про це у своєму виступі на автошоу в Лос-Анджелесі, яке проходило цими днями.

За словами Кржанича, сьогоднішні обсяги інформації здаватимуться краплею перед тим, що на нас чекає в майбутньому. У 2016 році середньостатистичний користувач генерує щодня 650 МБ даних за допомогою комп’ютера, смартфона та носимої електроніки. У 2020 році цей показник виросте до 1,5 ГБ даних на день – за чотири роки зростання складе більше 100%.

Але інтелектуальним автомобільним системам для прийняття рішень знадобиться створити набагато більше трафіку. Їхні камери повинні генерувати відео з бітрейтом близько 20-60 МБ/с, радари – до 10 КБ/с, ультразвукові локатори – до 10-100 КБ/с, GPS-системи – 50 КБ/с, лазерний радар – 10-70 МБ/с. За приблизними оцінками, оснащений цими технологіями автомобіль буде генерувати близько 4 ТБ даних на день.

automobility-2-small-888x500

Такі обсяги даних сьогодні є дуже значними. Їх, наприклад, створюють три тисячі користувачів. Якщо на дороги у всьому світі виїде хоча б усього лише мільйон безпілотних автомобілів, то вони створять такий потужний потік даних, який би могли згенерувати 3 млрд людей. На думку Intel, як нафта вплинула на ціле століття, так і гігантські обсяги даних стануть центром нашого світу на найближчі десятиліття.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися