Середа, 24 Липня, 2024

Компанія OpenAI створила такий якісний генератор текстів, що боїться його публікувати

Некомерційна компанія з розробки штучного інтелекту OpenAI злякалася власного творіння. Її програмісти створити чат-бота, який генерує настільки якісні тексти, що їх майже неможливо відрізнити від написаних людиною. Система вміло адаптується до стилю та контенту, і розробники вже бояться потенційних загроз, які може нести її оприлюднення.

Основу чат-бота OpenAI складає нова лінгвістична модель GPT-2. Її тренували передбачати слова у зразках запозичених в інтернеті текстів. Загальний обсяг тренувальної бази даних склав 40 гігабайтів тексту.

Отримана система дозволяє користувачам вибрати тему тексту та її стиль, і за мить в них буде досить великий текст високої якості.

Розробники побоюються, що створений ними чат-бот може стати руйнівним, якщо його опублікувати. Адже його можуть залучити до створення фейкових новин, генерації текстів у стилі якоїсь людини, автоматизувати агресивні та спам-коментарі в соцмережах. Наприклад, GPT-2 попрохали написати відповідь на твердження «переробка є гарною для довкілля». Система відповіла, що переробка є шкідливою для довкілля і аргументовано пояснила свою точку зору.

Побоюючись свого творіння, в OpenAI згодилися опублікувати лише невелику частину свого чат-бота. Хоча в компанії не впевнені, чи варто публікувати навіть її. В OpenAI також закликають владу систематично моніторити соціальний вплив від проникнення штучного інтелекту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися