Неділя, 14 Липня, 2024

Макбуки можуть «пересісти» на процесори Apple – експерти

Сьогодні в настільних ПК та ноутбуках править Intel, але Apple може зруйнувати її монополію у своїх продуктах. Інструментом для цього виявиться новий чіп Apple A10 Fusion, який використовується в смартфонах iPhone 7 і 7 Plus. За одноядерною продуктивністю цей процесор досяг рівня процесорів Intel Core для ноутбуків.

a10-fusion

За тестами ресурсу Geekbench, потужність нових iPhone в одноядерному режимі дозволяє їм не тільки обходити конкурентів на Android. Ці девайси також виявляються швидшими за будь-який з випущених ноутбуків MacBook Air, за багато моделей комп’ютерів Mac і потужну робочу станцію Mac Pro 2013 року. Остання може мати до 12 ядер Ivy Bridge-E з частотою до 3,9 ГГц.

geekbench
В одноядерному режимі новий iPhone у кілька разів випереджає найближчого суперника

Сьогодні порівнювати смартфони з настільними системами не зовсім коректно. Але експерти вважають, що порівняна потужність процесорів Apple та Intel говорить про напрямок розвитку індустрії в останні роки. У сучасному світі, який поступово зміщується в сектор мобільних обчислювальних пристроїв, майбутнє Intel стає туманним. Рекламодавці починають вкладати в мобільний сектор все більше коштів, зменшуючи інвестиції у галузь реклами для ПК. Люди купують смартфони в п’ять разів частіше, ніж нові ПК.

У 2015 році, за даними аналітичного агентства IDC, на ринку було продано 1,43 млрд смартфонів проти 276 млн ПК. Лише Apple в останній чверті 2015 року реалізувала більше iPhone (74,8 млн), ніж вся індустрія загалом продала персональних комп’ютерів (71,9 млн).

Зараз Apple від використання A10 Fusion у своїх ноутбуках та Mac зупиняє лише операційна система. Настільна macOS розрахована для чіпів з архітектурою x86. Але Apple вже має досвід переходу з однієї архітектури на іншу. У 2005 році компанія перейшла від процесорів IBM з архітектурою PowerPC на чіпи Intel x86. Процесори IBM використовувалися з 1994 по 2005 роки. До цього протягом десяти років комп’ютери Mac працювали під управлінням процесорів Motorola 68К.

Експерти припускають, що просування iPad Pro, можливо, є першим кроком на шляху перетворення iOS в десктопну ОС. За цей час великі компанії, такі як Adobe Photoshop або Lightroom, випустять свої додатки для цієї ОС.

Система macOS багато в чому наздоганяє iOS та отримує останнім часом нововведення з iOS. На думку експертів, у багатьох відношеннях macOS є платформою, яка існує заради сумісності зі старим ПЗ, і в будь-який момент Apple може назвати її застарілою, сконцентрувавши всі сили на розвиток iOS.

Про те, що Apple хоче перейти на нову програмну платформу, може свідчити і зменшення уваги до настільного ринку. Багато її комп’ютерів не оновлювалися вже кілька років та є відверто застарілими. Наприклад, MacBook Pro і Air не отримали актуальних чіпів Intel Skylake. За це компанію відкрито критикують.

Тим часом ринок для потужних систем нікуди не зникне: в ПК можна встановити потужні багатоядерні процесори, кілька відеокарт, масив накопичувачів. Але такі продуктивні системи потрібні лише вузькому колу професіоналів та ентузіастів. Тому ринок подібних систем продовжуватиме скорочуватися разом з ростом потужностей мобільних чіпів і можливостей мобільного ПЗ.

За матеріалами: The Verge

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися