Microsoft розкрила характеристики приставки наступного покоління Xbox Series X

Microsoft прогнозує, що Xbox Series X зможе забезпечити можливість грати в роздільній здатності 4K при стабільній частоті 60 FPS з можливістю досягнення 120 FPS

Через майже три місяці після анонсу ігрової приставки Microsoft компанія розкрила її технічні характеристики. Стала відома інформація про платформу Xbox Series X, підсистеми пам’яті і зберігання даних. Також стало відомо, як новинка буде влаштована зсередини.

Консоль Xbox Series X отримала спеціально модифіковану платформу від AMD на процесорних ядрах Zen 2 і графічний процесор з архітектурою RDNA 2. Чип буде випускатися в рамках поліпшеного 7-нанометрового техпроцесу і матиме площу 360,45 кв. мм. Вісім процесорних ядер Zen 2 працюватимуть з частотою 3,8 ГГц. При активації SMT (подвійних потоків на кожне ядро) частота складе 3,66 ГГц.

Графічний процесор матиме більшу кількість обчислювальних блоків, ніж будь-який з актуальних чипів покоління Navi. Графіка майбутньої Xbox отримає 52 обчислювальних блока. Це означає наявність 3328 потокових процесорів. Тактова частота відео складе 1825 МГц. Є підтримка апаратного прискорення трасування променів при використанні DirectX Raytracing.

Консоль Xbox Series X отримає 16 ГБ оперативної пам’яті GDDR6. Вона працюватиме як для графічного, так і для центрального процесорів. З них 10 ГБ будуть підключені по 320-бітній шині даних з пропускною здатністю в 560 ГБ/с. Решта 6 ГБ матимуть шину з пропускною здатністю лише 336 ГБ/с. Самі мікросхеми працюватимуть на частоті 1750 МГц.

Для зберігання даних в Xbox Series X використовується спеціально модифікований твердотільний накопичувач з інтерфейсом NVMe та об’ємом 1 ТБ. Ймовірно, він буде незмінний і розпаяний на платі. Пропускна здатність складе 2,4 ГБ/с. Для стиснених даних цей показник буде вдвічі вищим – 4,8 ГБ/с. Також будуть підтримуватися спеціальні карти розширення пам’яті об’ємом до 1 ТБ і зовнішні накопичувачі з інтерфейсом USB 3.2. Буде у новій консолі й оптичний привід 4K UHD Blu-Ray.

Консоль Xbox Series X складатиметься з двох плат. На одній розмістяться основні чипи, а на іншій – порти та деякі інші елементи.

Microsoft прогнозує, що Xbox Series X зможе забезпечити можливість грати в роздільній здатності 4K при стабільній частоті 60 FPS з можливістю досягнення 120 FPS.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я