Міжнародні інтернет-канали відпустили ціни у вільне падіння

Експерти кажуть, що зменшення цін на міжнародні інтернет-канали є гарною новиною як для операторів, так і для користувачів. Адже ці канали використовуються для передачі контенту між континентами. Зменшення вартості пропускної спроможності популярних маршрутів дозволяє операторам пропонувати привабливіші умови, не підвищуючи вартість своїх тарифів

Вартість пересилання даних по підводних кабелях за останні три роки знизилася на 30%. Експерти з аналітичної компанії Telegeography кажуть, що сьогодні вартість міжнародних інтернет-каналів знаходиться у вільному падінні, і на деяких маршрутах, наприклад, між Нью-Йорком та Лондоном, канал у 10 Гбіт/с можна отримати менш ніж за $5000 на місяць.

Маршрут між двома мегаполісами завжди відчував високу конкуренцію, тому навіть у 2014 році ціна на канал була нижче $10 000. Для порівняння, середня вартість каналу з Нью-Йорка до Токіо обходилась у 2014 році в $15 000 за 10 Гбіт/с. Сьогодні вона знизилася на третину.

«Медіанні місячні ціни серед добірки критичних маршрутів знизилися в середньому на 26% у період з 2016 по 2017 роки, – пишуть аналітики у звіті. – Та на 30% щорічно з 2014 до 2017».

Експерти кажуть, що зменшення цін на міжнародні інтернет-канали є гарною новиною як для операторів, так і для користувачів. Адже ці канали використовуються для передачі контенту між континентами. Зменшення вартості пропускної спроможності популярних маршрутів дозволяє операторам пропонувати привабливіші умови, не підвищуючи вартість своїх тарифів. Вигоду отримують також мережі з доставки контенту (CDN), завдання яких – зробити контент максимально близьким до кінцевого споживача, через що вони споживають багато трафіку.

Експерти кажуть, що від падіння цін найбільше виграли Південноамериканські провайдери. Канал з Маямі до Сан Паоло раніше коштував від $50 000 на місяць за кожні 10 Гбіт/с. Нині цей же обсяг пропускної спроможності коштуватиме близько $10 000. Аналітики відзначають зменшення цін на рівні 41%.

У Telegeography також кажуть, що провайдери починають переходити з базової покупки у 10 Гбіт/с на купівлю 100 Гбіт/с. «З багаторазовим зниженням цін частка каналів у 100 Гбіт/с продовжує зростати, – пишуть аналітики. – Такі продажі зараз складають значну частку на деяких ринках».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я