Вівторок, 23 Липня, 2024

На інтернет можуть готувати атаку, яка його зруйнує

Фахівець з інтернет-безпеки та «гуру з безпеки» за версією журналу The Economist Брюс Шнаєр попереджає, що у близькому майбутньому можливе порушення роботи інтернету. Якщо це станеться, наслідки будуть важкими, бо відбудеться повне відключення: пошта, веб-сайти, онлайнові сервіси. Фахівець каже, що хтось протягом останніх двох років вивчає способи зруйнувати Павутину.

Свої відомості Шнаєр збирав із закритих джерел в інтернет-фірмах. Їхні назви він не розкриває, але це можуть бути оператори зв’язку першого рівня, кореневі DNS-сервери та інші компанії, без яких глобальний інтернет перестане існувати.

За словами фахівця, невідомі протягом останніх двох років регулярно пробують подолати захист компаній, які забезпечують ключову інфраструктуру інтернету. Для цього проводяться спрямовані DDoS-атаки, а також атаки, які дозволяють визначити, наскільки добре захищені жертви і яка повинна бути сила удару, щоб паралізувати діяльність компанії. Хто саме займається цим, Шнаєру невідомо. Він припускає, що за активністю такого масштабу може стояти велика держава.

bufer-obmena01
Зростання потужності DDoS-атак з роками

DDoS-атака – це спосіб порушення роботи комп’ютерних систем. У ньому машини змушують обробляти таку кількість інформації, з якими вони впоратися не можуть. Атаки можна направляти на різні рівні інфраструктури інтернету – від мережевої інфраструктури до окремих додатків. Джерела Шнаєра розповідали йому про системні атаки незвичайної сили, які планомірно прямували на різні рівні інфраструктури компаній. До того ж останнім часом такі атаки почастішали.

bufer-obmena02
Середній розмір атак DDoS – рік тому вони були на 214% меншими

 

bufer-obmena03
Атаки стають складнішими – зловмисники починають використовувати більше різних підходів

Розказане Шнаєром збігається з інформацією, оприлюдненою нещодавно американською компанією компанією Verisign. Вона підтримує різноманітні мережеві інфраструктури, серед яких два з тринадцяти наявних кореневих серверів DNS, та виступає реєстратором для багатьох популярних доменів, зокрема, .com та .net. Verisign кожного кварталу публікує звіти про атаки типу DDoS. Деталей, кажуть фахівці, вони не містять, але з них стає зрозуміло, що подібні напади у другому кварталі 2016 року стали частішими, настирливішими та складнішими.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися