Неділя, 26 Травня, 2024

Новий додаток робить зі смартфона детектор ранніх проблем з серцем

Не витримало серце – одна з найчастіших причин ранньої смерті. Часто пацієнти навіть не здогадуються про свою серцеву недостатність, поки не стане пізно. Але скоро ваш смартфон може стати детектором ранніх проблем з серцем. Новий додаток використовує датчики смартфона для виявлення ознак серцевої недостатності на ранніх етапах.

Виявлення перших стадій серцевої недостатності скоро може бути таким же простим, як прикладання смартфона до грудей пацієнта. Це висновок поточного дослідження, яке спрямоване на розробку програми для діагностики потенційно летального стану якомога раніше.

Серцева недостатність спочатку може проявлятися у вигляді втоми при навантаженні або задишки. Звичайно, ці симптоми можуть мати інші, більш нешкідливі причини. І, на жаль, перевірка того, чи вони спричинені серцевою недостатністю, наразі потребує ультразвукового сканування серця, аналізів крові чи інших спеціальних процедур.

Вчені з фінського Університету Турку вирішили розробити набагато простіший метод діагностики, який можна швидко провести в кабінеті лікаря без спеціального обладнання. Результатом є програма на основі машинного навчання, яка використовує наявний акселерометр і гіроскоп смартфона для вимірювання крихітних вібрацій серця в грудях пацієнта.

Додаток було розроблено в партнерстві з Гельсінським і Стенфордським університетами. Загалом 1003 пацієнти-добровольці пройшли тестування за допомогою програми в усіх трьох лікарнях – у 217 із цих людей уже була діагностована серцева недостатність, а інші 786 служили як здорові контрольні зразки.

Аналізуючи дані вібрації грудної клітки, отримані за допомогою додатка, вчені змогли точно визначити характеристики, характерні для учасників із серцевою недостатністю. Після навчання на цих даних додаток показав 89% точності в ідентифікації людей із цим захворюванням. Це число має покращитися, оскільки програмне забезпечення може використовувати більший пул даних.

“Первинна медична допомога має дуже обмежені інструменти для виявлення серцевої недостатності, – сказав кардіолог Юусо Бломстер, генеральний директор компанії CardioSignal, яка комерціалізує додаток. – Ми можемо створити абсолютно нові варіанти для дистанційного моніторингу груп ризику та для моніторингу вже діагностованих пацієнтів після госпіталізації».

Дослідження описано в статті, яка нещодавно була опублікована в журналі JACC: Heart Failure. Раніше розроблені програми під назвою Cordio HearO та Cardiio Rhythm виявляють серцеву недостатність у звуках голосу користувача та змінах кольору обличчя відповідно.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися