Середа, 6 Грудня, 2023

Робот-валіза покликаний спростити перевезення багажу

Для декого подорожі – це не тільки нові враження, а й стрес і необхідність швидко долати значні відстані, причому разом із важкою валізою.

За останній час було чимало спроб позбавити мандрівників необхідності тягати за собою валізу на коліщатах. Це і складані самокати, і «розумні» валізи, які самостійно слідують за смартфоном господаря. Але високотехнологічний чемодан Olive поєднує зазначені можливості з досягненнями сучасної робототехніки.

olive-robot-1

Проект Olive – втілення задуму іранської компанії Ikap Robotics. На перший погляд Olive мало чим відрізняється від звичайної валізи на колесах, проте його обладнано системою балансування на кшталт Seagway, 3D-гіроскопами та акселерометром, які задіяні під час руху на двох колесах. Гаджет оснащено стереокамерою, яка створює візуальну мапу оточення, а система відстеження рухів дозволяє роботу-валізі слідувати за господарем та оминати інших пішоходів.

olive-robot-2

Титул першої «інтелектуальної» валізи Olive отримала зовсім недаремно. Робот може сповіщати про те, що, наприклад, до посадки залишилось обмаль часу, і варто поквапитися. Вбудовані ваги сповістять про надмірну вагу поклажі. У разі, якщо гейт надто далеко, варто лише відкинути дві підставки для ніг, і Olive перетвориться на компактний засіб пересування на зразок сігвея чи гіроскутера, який рухається зі швидкістю пішохода. Зручно і те, що вбудована батарея робота також використовується для підзаряджання мобільних пристроїв.

olive-robot-4

Згідно з інформацією компанії-розробника, Olive під’єднується до смартфона користувача за допомогою Wi-Fi чи Bluetooth. Управління роботом здійснюється через спеціальний додаток, котрий також допоможе знайти загублену візу, використовуючи GPS або зв’язок 3G/4G, дистанційно відкрити чи закрити замок. На випадок небажаного втручання чи спроби викрадення передбачено звукову сигналізацію. Завдяки підтримці NFC замки Olive не потребують ключів.

olive-robot-6

Зважаючи на такі широкі можливості, до розробників Olive лишається ще чимало запитань. Як відомо, регламентована вага ручної поклажі становить 8 кг, тож, враховуючи вагу робота, скільки залишиться для речей пасажира? Деякі, переважно азіатські, авіакомпанії забороняють брати на борт літака батареї та акумулятори, чи не додасть це клопоту власнику робота? А якщо Olive все ж опиниться у багажному відділенні, чи вистачить йому міцності, щоб пережити всі струси і падіння, які супроводжують транспортування вантажу?

Відео нижче наочно демонструє можливості Olive:

Джерело: Gizmag

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися