Середа, 28 Лютого, 2024

«Розумне» кухонне приладдя перетворюється на шпигунів

На виставці IFA виробники показали сучасне кухонне обладнання. Серед них – холодильник Samsung, який має всередині вбудовану камеру, і нею можна керувати зі смартфона. Так можна стежити за їжею всередині. Але експерти кажуть, що подібна додаткова зручність загрожує приватності.

Smart fridge

«Розумний» холодильник Samsung також має дисплей діагоналлю 21,5 дюйм. Екран можна використовувати для замовлення продуктів чи спілкування. Окрім нього на IFA компанія Qingdao Haier Co презентувала міні-холодильник, який може сам доставляти їжу та напої.

Експерти «Лабораторії Касперського» та аналітики компанії Marco Preuss попереджають, що дані, які збирає «розумне» побутове приладдя, можуть загрожувати приватності. «Холодильник уже не є лише холодильником. Тепер це сенсор, який збирає приватні дані, – говорять експерти. – Виробникам необхідно розповідати, які дані вони збирають, де їх зберігають та хто їх використовує. Регуляторам необхідно працювати над стандартами та вимогами, щоб компанії були прозорішими в цьому питанні».

На думку експертів, сторонні організації будуть дуже зацікавленими в доступі до зібраних побутовими гаджетами даних, і це повинно хвилювати користувачів. «Чи справді ви хочете, щоб медичний страховик знав, що у вашому холодильнику лише пиво та шоколад? – говорять вони. – Виробникам треба подумати про приватність такої інформації. Не все, що має доступ в інтернет та збирає дані, має право ділитися ними».

За словами аналітиків, загрози від кухонного приладдя є лише частиною загальної небезпеки інтернету речей. «Розумні» лічильники можуть знати, що ви робите вдома, коли ви спите та коли виходите з дому, навіть яке телешоу дивитеся», – кажуть вони.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися