П’ятниця, 1 Березня, 2024

Samsung планує повністю відмовитися від Android

Південнокорейський виробник Samsung може зробити конкурента Android. Він планує поступово перевести всі свої продукти на власну операційну систему Tizen. Це дозволить південнокорейському гігантові позбутися залежності від Google

На думку керівництва Samsung, якщо розробник не має власної екосистеми, у нього немає майбутнього. Tizen стане не тільки платформою, на базі якої можуть працювати мобільні пристрої, а й основою для повноцінної екосистеми.

На глобальному ринку платформ сьогодні домінує Google. Корпорація розробляє і розвиває Android, а також надає фінансову підтримку компаніям, які створюють власні рішення на базі мобільній платформі. У Apple – своя екосистема, і iOS також розвивається. А ось Tizen, за словами представників Samsung, з’явилася надто пізно, але компанія виправляє свої помилки. Наприклад, для оплати покупок виробник створив систему Samsung Pay, яка є аналогом Android Pay.

«Полем для експериментів» Samsung вибрала Індію. Бюджетні смартфони під управлінням Tizen там уже користуються попитом. Компанія продала на індійському ринку 64 млн пристроїв тільки в першому кварталі 2016 року. Наступними пристроями на Tizen стануть «розумні» годинники, камери, телевізори.

Оскільки зараз фокус технологічної індустрії змістився з бізнес-рішень на рішення для користувачів, стрімке зростання ринку Tizen-пристроїв можливе. Крім того, платформа дозволяє розробникам вносити корективи в програмне забезпечення і надавати оновлення іншим компаніям.

Tizen – відкрита операційна система на базі ядра Linux, призначена для широкого кола пристроїв, разом зі смартфонами, інтернет-планшетами, комп’ютерами, автомобільними інформаційно-розважальними системами, «розумними» телевізорами і цифровими камерами. Її запуск відбувся у 2012 році, а першим девайсом з нею став модифікований Samsung Galaxy S2 HD. У 2013 році членами асоціації Tizen Association стали 36 компаній, серед яких були виробники гаджетів та контенту. У 2014 році з’явилися версії Tizen для «розумних» телевізорів та подібних гаджетів.

Аналітична компанія IDC відзначає, що до кінця 2016 року Tizen буде встановлена на 11,3% носимих пристроїв. Частки Apple Watch OS і Android Wear складуть відповідно 49,4% і 21,4%.

За матеріалами: Korea Times

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися