Субота, 9 Грудня, 2023

Смартфони Android будуть краще відтворювати відео при поганому інтернеті: Google змусить вбудувати підтримку кодеку AV1

Android 14 може вимагати від смартфонів підтримки декодування відео у форматі AV1. Цей кодек значно зменшує споживання трафіку при перегляді онлайнового відео. У деяких випадках стиснутий з AV1 ролик може «важити» вполовину менше ролика, стиснутого з популярними нині кодеками.

AV1 – це кодек, розроблений Alliance for Open Media. Це безкоштовний кодек із значною економією пропускної здатності порівняно з VP9 і H264.

У 2018 році компанія Facebook Engineering провела тести, дійшовши висновку, що еталонний кодер AV1 досяг на 34%, 46,2% і 50,3% більшого стиснення даних, ніж libvpx-vp9, x264 High profile і x264 Main profile відповідно. Це величезне покращення для ситуацій, коли хочеться дивитися відео, але мобільна мережа чи Wi-Fi не надають великої пропускної здатності.

Доказ того, що AV1 стане обов’язковим для майбутніх смартфонів, які запускаються з Android 14, надходить з коду проєкту AOSP. Перший комміт, який ми помітили, додає кодування AV1 до VideoCodecTest у Android Compatibility Test Suite або CTS. CTS — це автоматизований набір тестів, який перевіряє сумісність із версією ОС Android. Якщо пристрій не відповідає вимогам Android CDD, він може не відповідати CTS Google, що, у свою чергу, може призвести до того, що в смартфон не вбудують сервіси Google.

Другий комміт додає AV1 до списку кодеків, які пристрій повинен мати можливість декодувати. Цей коміт прямо посилається на неопублікований CDD для Android 14. Цей документ Google опублікує незадовго до випуску Android 14.

Сьогодні багато флагманських смартфонів, які ще не підтримують декодування AV1. Це стосується, наприклад, будь-якого пристрою з процесором Snapdragon 8 Gen 1. У той час варіант Samsung Galaxy S22 з процесором Exynos може декодувати AV1.

Поки що невідомо, чи буде вимога наявності у смартфона апаратної підтримки кодеку AV1. Апаратна підтримка дозволить відтворювати відео з мінімальним споживанням заряду батареї. Якщо відтворення буде відбуватися програмно, це підвищить навантаження на процесор і збільшить споживання батареї. Тест на декодування лише перевіряє, чи може пристрій декодувати один кадр відео AV1, а не використовує апаратний чи програмний декодер.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися