Стали відомими характеристики HDMI наступного покоління 2.1

У HDMI 2.1 також реалізовано підтримку технології Dynamic HDR для більш насиченої картинки

HDMI Forum опублікував попередню специфікацію наступної версії стандарту з’єднання HDMI 2.1. Новий стандарт має зворотну сумісність з його минулими версіями, 48G-кабелі також можна використовувати з вже наявними пристроями HDMI. Новинку також розробляли з прицілом на віддалене майбутнє, тому однією з його особливостей стала підтримка роздільної здатності 10K.

HDMI

Новий стандарт передбачає підтримку роздільної здатності 4K з частотою 120 герц, 8K з частотою 60 Гц. Пропускна здатність HDMI 2.1 становить 48 Гбіт/с, що більше, ніж у нового Displayport 1.4 (32,4 Гбіт/с). Для порівняння, HDMI 2.0 пропонує 18 Гбіт/с, HDMI 1.4 – майже вдвічі повільніше (10,2 Гбіт/с).

У HDMI 2.1 також реалізовано підтримку технології Dynamic HDR для більш насиченої картинки. У новому стандарті також з’являться чотири нові технології, покликані поліпшити комфорт використання дисплеїв. Перша з них – Quick Media Switching (QMS) – служить для усунення затримки, викликає відображення порожнього зображення перед появою цільового зображення. Наступною новинкою є Variable Refresh Rate (VRR), тобто змінне оновлення екрану, покликане усунути проблему затримок зображення. Quick Frame Transport (QFT) відповідає за зменшення затримки при передачі кадрів, що повинно бути дуже важливо в пристроях віртуальної реальності, хоча виграють від цього також і звичайні геймери. Останньою з чотирьох технологій є Auto Low Latency Mode, яка також повинна зменшити затримку, забезпечуючи плавне зображення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я