В інтернеті з’явився новий троян-здирник Cerber

Українців атакує троян-шифрувальник, якій уміє розмовляти. Шкідливе програмне забезпечення, що вперше було виявлене в кінці зими 2016 року, поширюється по світу і дісталося України, повідомляє РБК-Україна.

Троян-здирник Cerber працює за найпоширенішими схемами, властивими цьому виду шкідливих програм. Основний шлях зараження – це спам-листи, до яких прикріплені файли з вірусом.

Шахраї зацікавлюють потенційну жертву і змушують її відкрити вкладений документ, після чого комп’ютер заражається. Троян ініціює перезавантаження машини, потім перевіряє свою локацію і починає шифрувати інформацію.

Автори вимагача вирішили виділитися і вимагають викуп за розшифрування даних незвичайним способом. Файл, що запускається, транслює голосове повідомлення такого змісту: «Attention. Attention. Attention. Your documents, photos, databases and other important files have been encrypted!»

Ціна за можливе розшифрування даних складає близько 1,25 біткоїна, що є еквівалентом 512 доларів. Причому біткоїни – єдиний можливий варіант оплати. Шахраї погрожують збільшити суму викупу, якщо не отримають гроші за тиждень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я