Неділя, 25 Лютого, 2024

В Україні вперше протестували роботу 4G LTE

LTE 4G GSM 3G

Вітчизняна телеком-галузь починає потроху вивчати можливості сучасних технологій зв’язку. У цьому допомогли виробники телеком-обладнання Ericsson і Huawei. Вони разом провели перше в Україні тестування технології зв’язку четвертого покоління.

Компанії протестували різновид стандарту LTE TDD у діапазоні 2300 МГц. У результаті тесту вдалося досягти пікових швидкостей завантаження 210,9 Мбіт/с. При цьому максимальна теоретично можлива швидкість у цьому діапазоні складає 224 Мбіт/с. Це в десятки разів вище, ніж забезпечує 3G. У Києві мережа Vodafone Україна забезпечує максимальну швидкість завантаження даних у реальних умовах 39,6 Мбіт/с, середня швидкість завантаження становить 10,3 Мбіт/с.

У рамках заходу також провели ряд випробувань – тестування максимальної швидкості радіоінтерфейсу, голосових і відеодзвінків, перегляд відео високої чіткості в інтернеті в режимі реального часу, дзвінки на GSM-мережу.

Стандарт LTE TDD є широко поширеним у світі – на даний час на ньому працює більше 200 комерційних мереж. Найбільше високою швидкістю завантаження і серфінгу на мобільних пристроях насолоджуються мешканці Південної Кореї. У цій країні найвища проникнення швидкісних мобільних технологій 4-го покоління – близько 62%. Усі інші країни відстають, до того ж значно. Навіть така технологічна держава, як Японія, досягла позначки всього лише в 21%. Решта припадає на 3G і 2G. Приблизно стільки ж в Австралії і США. А ось європейські країни не досягли і 10% проникнення LTE. У Німеччині на 4G припадає лише 3%, Великобританії – 5%, Росії – 2%. Замикають десятку найбільш просунутих країн у розвитку мобільних технологій Філіппіни з показником в 1%.

В Україні чиновники і телеком-галузь лише приступили до вивчення технології LTE. У 2015-му робоча група з 4G, котра почала працювати в серпні 2014 року, визначила кілька діапазонів, у яких проглядаються комерційні кейси стосовно 4G, – це 800 МГц, 900 МГц, 1800 МГц, 2300 МГц і 2500 МГц. Найбільш оптимістичний прогноз – це те, що Україна ще не встигне перейти на UMTS, а вже може отримати наступне покоління мобільного зв’язку. Тобто це має статися десь у 2017 році. Тоді має відбутися конкурс з видачі 4G-ліцензій в Україні, над чим зараз активно працює Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися