Вівторок, 16 Квітня, 2024

Warhammer 40 000: Freeblade: «є місце тільки для війни»

Всесвіт Warhammer 40 000 є одним з найбільш продуманих і масштабних техно-фентезі з мільйонами шанувальників у всьому світі. На жаль, якісних фільмів або ігор за його мотивами не так багато, а мобільні платформи франшиза взагалі освоїла порівняно недавно. Чи зможе змінити невтішну тенденцію Warhammer 40 000: Freeblade і про що взагалі ця гра?

Атмосферна графіка

У чому Warhammer 40 000: Freeblade не дорікнеш, так це в поганій якості картинки. Графіка в грі прекрасно відображає «далеке темне майбутнє», думаю, фанати серії залишаться задоволеними. Усі об’єкти, юніти і техніка відображені відповідно до канонів всесвіту, «ляпів» (за винятком деяких назв) помічено не було.

З технічного боку претензій теж немає. Місцями спостерігається «мило» в текстурах, але тільки оточення і тільки великих об’єктів. Анімація дій і рухів моментами виглядає дивно (особливо в рукопашних боях), але це скоріше обумовлено особливостями Лицарів, ніж якістю опрацювання.

«Вільний Клинок»

Геймеру пропонується взяти під управління Імперського Лицаря – бойову машину розміром з дев’ятиповерховий будинок, щоб протистояти вторгненню на планету сил орків. Винищувати орди зеленошкірих допоможуть Астартес з Темних Ангелів.

Взагалі, сюжет заїжджений до дірок і зустрічається ледь не в кожній грі і половині книг із всесвіту, але чого можна очікувати від галактики, де «є місце тільки для війни»? Кампанія складається із серії місій, кожен рівень передбачає зачищення того чи іншого району міста для подальшого просування. Загалом, усе в найкращих традиціях Warhammer – убий всіх в ім’я Імператора.

Офтоп: у всесвіті Warhammer 40 000 Вільні Клинки – це імперські лицарі, які втратили зв’язок з рідним світом. Їхні пілоти заробляють на життя найманством або приписуються до інших військових підрозділів Імперіуму.

Одноманітний геймплей

Геймплей гри викликає дуже змішані враження. Безсумнівною перевагою є цілий набір адекватно промальованої зброї і можливості модифікувати свого Клинка, аж до вибору колірної схеми. Бойові сцени теж виглядають круто: усе вибухає, всюди плазма, ракети, кров, кишки і м’ясо орків (хоча воно дуже швидко зникає).

Головний мінус – одноманітні рівні і неможливість управляти пересуванням Лицаря. Зачищення рівня проходить приблизно так: машина крокує до певної точки і вибирає кут огляду, далі з’являються тонни супротивників, яких потрібно викошувати двома-трьома типами зброї. Процес повторюється кілька разів. Іноді постріляти по орках пропонують на ходу, але особливого сенсу в цьому немає.

Час від часу потрібно битися в ближньому бою з «банками» орків, і я думала, що хоч тут-то має бути цікаво, але ж ні. Успіх рукопашної залежить від того, наскільки точно і швидко ви вмієте тапати по екрану: два-три своєчасних тапи – і супротивник переможений.

З додаткових фішок варто відзначити можливість «фотографувати» свого Лицаря, фарбувати його, як тільки фантазія забажає (правда, кольори спочатку потрібно відкрити за ігрову валюту), ліпити на нього зловісні емблеми і символи та підбирати зброю під власний стиль бою, наскільки таке поняття взагалі застосовне до геймплею Warhammer 40 000: Freeblade.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися