П’ятниця, 1 Березня, 2024

Windows 10 забороняє вимикати комп’ютер без інсталяції апдейтів

Користувачі, які встановили щойно випущену версію Windows 10 April Update, помітили незручне нововведення. Операційна система не дозволяє вимикати комп’ютер без примусової інсталяції апдейтів. Вона прибирає відповідну опцію звичайного відключення ПК з меню.

Учасники форуму Reddit повідомляють, що з Windows 10 April Update коли операційна система завантажує черговий апдейт, з меню зникає кнопка «Вимкнути». Відтермінувати інсталяцію оновлення можна, лише залишаючи комп’ютер увімкненим в режимі сну чи гібернації. Вимикати ПК довгим натисненням кнопки живлення не варто, оскільки при цьому можна втратити дані чи пошкодити файли ОС.

Поки незрозуміло, чим є зникнення кнопки «Вимкнути» – тимчасовим багом або спеціально запровадженою функцією. Утім, спосіб вимкнути ПК без інсталяції апдейтів все ж залишається. Для цього потрібно запустити командний рядок cmd.exe та в ньому ввести команду shutdown /s /f /t 1. У відповідь Windows покаже діалог, що комп’ютер вимкнеться за хвилину. Для більшої зручності можна створити ярлик з цією командою та запускати його.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися