З’ясували, які телефони варто купувати, щоб отримати найбільший час роботи

У 2010 році можна було розраховувати на приблизно 40 годин «витривалості», тоді як моделі 2017 року майже подвоїли цю цифру

Виявляється, найдовшу автономність забезпечують зовсім не флагмани. Тривалий час роботи від батареї коштуватиме значно дешевше за топові смартфони. Фахівці ресурсу GSMArena проаналізували статистику сучасних мобільників та з’ясували, які апарати варто купувати, щоб отримати найбільшу автономність.

Вибрати смартфон, який якомога рідше доводиться підключати до розетки, досить складно. Адже не можна просто подивитися на ємність встановленої в ньому батареї. На автономність також впливає використаний процесор, екран та інші компоненти. Хоча всі елементи смартфонів з роками стають дедалі ефективнішими, і співвідношення ємності батареї та тривалості роботи зростає.

У 2010 році можна було розраховувати на приблизно 40 годин «витривалості», тоді як моделі 2017 року майже подвоїли цю цифру. Якщо зростання продовжиться такими ж темпами, у 2024 році звичною справою будуть апарати, які мають «витривалість» до 160 годин. Деякі апарати, такі як Lenovo P2, уже сьогодні досягають позначки у 150 годин, але це одиниці. Переважна більшість девайсів не може перейти 100 годин. У середньому на кожні півтори хвилини роботи смартфон потребує один міліампер енергії.

Найкращі показники «витривалості» показують не флагманські апарати. Експерти проаналізували моделі 2017 року, і виявилося, що найкраще співвідношення автономності на долар ціни дають девайси вартістю €300.

Найгірші результати показують пристрої за €500, €800 та €900.

«Витривалість» – це запроваджений сайтом GSMArena термін для визначення автономності смартфонів при так званому середньому навантаженні. Сюди входять щоденно одна година дзвінків у 3G, одна година перегляду відео та одна година веб-серфінгу.