Vodafone готує мережу до запуску 4G

Кількість 4G-пристроїв у мережі оператора за результатами 1 півріччя 2017 року перевищила 2,2 млн, збільшившись за рік у два рази.

Прогнозується, що вже за рік-два в Україні оператори зможуть перейти на наступне покоління зв’язку – 4G. Vodafone Україна розпочав підготовку до цієї події – компанія встановить устаткування з підтримкою технології single RAN. Обладнання виробництва компанії Huawei має підвищену пропускну спроможність і може бути використано в мережах різних стандартів – 2G, 3G і 4G.

Фінальні роботи з оновлення мережі вже почалися з Харківської області, потім компанія встановить нове обладнання у Дніпропетровській і Чернігівській областях. Цього року Huawei оновить обладнання на 850 майданчиках оператора, а до кінця 2018 року новим обладнанням буде оснащено близько 3500 базових станцій, які працюють у діапазоні 1800 МГц.

 

Кількість 4G-пристроїв у мережі оператора за результатами 1 півріччя 2017 року перевищила 2,2 млн, збільшившись за рік у два рази. Згідно з прогнозами аналітиків компанії, такий темп зростання проникнення LTE-пристроїв збережеться в найближчі два роки. Таким чином, до моменту планового запуску четвертого покоління у 2018 році рівень проникнення смартфонів з підтримкою цієї технології в мережі Vodafone в середньому по країні досягне близько 20%.

У 2016 році Vodafone Україна повністю перейшов на закупівлю нового типу карток – USIM. Вони дозволять користуватися послугами не тільки в GSM і UMTS мережах, але і в мережах 4G LTE за наявності покриття, пристрою з підтримкою 4G і відповідних послуг. Картки нового типу встановлені у всіх нових партіях стартових пакетів оператора. Наявні абоненти можуть замінити свою стару картку на USIM в будь-якому магазині Vodafone.