11 найпомітніших можливостей Android 11 Beta

не всі опції з бета-версії можуть потрапити у фінальний реліз.

Google днями опублікував бета-версію Android 11, яку можна встановити на деякі смартфони. Цьогорічної конференції Google I/O, на якій фахівці пошукового гіганта розповідають про нововведення чергової версії Android, не відбулося. Однак ось 11 найпомітніших її нововведень. Проте варто пам’ятати, що не всі опції з бета-версії можуть потрапити у фінальний реліз.

 1. Більше опцій меню живлення

При затисненні кнопки живлення Android показує відповідне меню, яке у Android 11 розширилося. В ньому з’явилися платіжні картки Google Pay, кнопки керування «розумним» домом.

 1. Більше видів оформлення

Случайная утечка бета-версии раскрыла новые функции Android 11: стили иконок, меню питания, предложение приложений

Android вже тривалий час дозволяє змінювати іконки, кольори тощо. У Android 11 також буде можливо змінювати форму іконок – доступно три нових стилі.

 1. Бульбашки сповіщень

Мабуть, найвідоміша опція Android 11 – бульбашка сповіщень. Надходження у месенджерах не будуть розміщуватися в загальній черзі сповіщень. Вони знаходитимуться на екрані у вигляді окремих бульбашок.

 1. Більше анімацій

Витягування списку сповіщень свайпом Android 11 стало візуально привабливіше. Якщо до цього екран просто затінявся, а з верхньої частини виїжджав список, то тепер смартфон буде збільшувати шпалери.

 1. Пропозиції додатків

Улюблене заняття багатьох користувачів під час нудьги – активувати смартфон та запускати додатки. Android 11 підкаже тим, хто не знатиме, з якого додатку почати. Короткий процес налаштування, і на домашньому екрані з’явиться новий рядок із запропонованими додатками.

 1. Керування плеєром в швидких налаштуваннях

У Android 10 інструменти керування плеєром присутні у вигляді постійного сповіщення. В Android 11 ці інструменти можна перемістити в панель швидких налаштувань.

 1. Вбудований запис екрану

В Android 11 можна без сторонніх програм не лише робити скриншоти, а й записувати відео з екрану. Опція знаходиться в панелі швидких налаштувань. Запис можна вести включно з аудіодоріжкою.

 1. Зручніші опції скриншотів

Також майбутня ОС при створенні скриншоту одразу пропонуватиме поділитися чи редагувати його. У Android 10 цей діалог з’являється як сповіщення. Також є можливість робити довгі скриншоти, що виходять за межі одного екрану.

 1. Одноразові дозволи

У Android 11 можна дозволяти додаткам одноразово скористатися, наприклад, мікрофоном, камерою тощо. При іншій спробі додатка отримати доступ до цього компонента система знову запитає дозволу користувача.

 1. Скидання дозволів для непопулярних програм

Для додатків, якими тривалий час не користуються, Android 11 буде обнуляти видані дозволи. Після запуску такої програми потрібно буде знову проходити процедуру видання дозволів. Зате, можливо, так невикористовувані додатки будуть менше шпигувати.

 1. Темний режим за розкладом

У Android 11 можна буде налаштувати час, коли смартфон вмикатиме темну тему оформлення. Це може бути як конкретна пора доби, так і активація залежно від місцевого заходу і сходу сонця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я