Субота, 24 Лютого, 2024

Створено генератор, який дає електрику з контрасту між тінню й освітленістю

Пристрій Shadow-Effect Energy Generator (SEG) дозволяє добувати електрику з незвичного джерела – з контрасту між темною і світлою поверхнями. Це може стати прогресом для сонячних панелей, які погано працюють у тіні. Також технологія обіцяє бути дешевою.

SEG складається з набору тонких смужок золотої плівки на кремнії, які розміщені на гнучкій пластиковій основі. Різниця в освітленості генерує різницю потенціалів та електричний струм.

Генератор SEG виявляється вдвічі ефективнішим при наявності рухомих тіней, ніж традиційні сонячні панелі за тих самих умов.

В умовах рухомих тіней SEG здатний видавати близько 1,2 Вольта. Струму достатньо, щоб від цього генератора працював цифровий годинник.  Коли генератор повністю в тіні або повністю освітлений, його генерація стає мінімальною або зовсім зникає.

SEG також може працювати як сенсор, відстежуючи тіні об’єктів та їхній рух. Це може бути корисним у різних «розумних» датчиках.

Розробники кажуть, що новинка є перспективним джерелом енергії для носимих гаджетів, персональної електроніки, «розумних» систем моніторингу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися