Середа, 19 Червня, 2024

404 «Не знайдено»: розуміємо, що значать помилки сайтів

Час від часу улюблений веб-сайт замість очікуваного контенту може видати якусь цифру та напис про помилку. Наведене там же пояснення того, що сталося, лише затуманює загальний зміст проблеми. Спробуємо розібратися, які помилки найчастіше видають сайти та що це означає для нас, простих користувачів.

Розуміємо статусні коди

Із помилкою 404 знайомий майже кожен, і сьогодні вона все активніше проникає в культуру: її можна побачити у фільмах, серіалах, на плакатах тощо. Але, крім неї, є також багато інших статусних кодів протоколу HTTP – саме з його допомогою працюють сайти. Усі вони мають чітку структуру, і перша цифра означає:

1XX – код має інформаційне значення;

2XX – код означає успішне завершення процесу;

3XX – використовується для перенаправлення;

4XX – помилка десь у користувача;

5XXs – помилка десь на інтернет-сервері.

Розберемося тепер детальніше із найпопулярнішими типами збоїв.

1. 400 – Поганий запит

Коли ви клікаєте мишкою на посилання чи інший елемент на веб-сторінці, ваш комп’ютер відправляє на інтернет-сервер відповідний запит. Якщо останній не може його зрозуміти, тоді він повертає помилку 400 Bad Request.

При її появі варто перевірити своє програмне та апаратне забезпечення, якість інтернет-з’єднання тощо. Відкрийте, наприклад, веб-сторінку в іншому браузері.

2. 401 – Потрібна авторизація

Цю помилку ви побачите, коли намагатиметесь відкрити веб-сторінку, що захищена паролем.

3. 403 – Заборонено

Зустріти помилку 403 Forbidden можна тоді, коли інтернет-сервер чітко розуміє запит користувача, але налаштування не дозволяють йому виконати завдання. Її можна сприймати як відмову відкрити ту чи іншу сторінку через те, що так захотів власник сайту.

4. 404 – Не знайдено

Це найпопулярніший код через те, що сайти «живуть», і їхній контент постійно змінюється: його видаляють, редагують адресу розміщення тощо. Коли ви намагаєтеся отримати дані за старою або неправильною адресою, а їхнє розміщення вже змінилося, тоді ви побачите код 404.

5. 408 – Вийшов час запиту

Код 408 з’являється тоді, коли обробка запиту займає надто багато часу. Ця проблема може трапитися, наприклад, через перевантаження веб-сервера, поганий інтернет-канал тощо.

6. 410 – Зникла

Помилка 410 Gone схожа на код 404 – сервер також не може знайти затребувану інформацію. Але 404 означає, що дані можуть бути в іншому місці, а ось 410 говорить про постійний стан – власник сайту видалив дані свідомо і хоче, щоб таке посилання зникло з інтернету.

7. 500 – Внутрішня помилка сервера

Напис Internal Server Error також досить відомий і використовується тоді, коли сервер працював нормально, але раптом стався невідомий збій. Це загальний код, який виводять у тому разі, коли не підходить жодна інша специфічна помилка серії 5XX.

8. 502 – Поганий шлюз

Цей код показує проблему в комунікаціях між двома серверами. Помилка 502 з’являється тоді, коли користувач отримує свої дані через ланцюжок проміжних проксі-серверів. Коли один з них дає збій, на екрані з’являється напис про поганий шлюз.

9. 503 – Сервіс тимчасово недоступний

Ви бачите слова Service Temporarily Unavailable (іноді ще Out of Resources) кожного разу, як сервер перевантажують роботою або він проходить технічне обслуговування. Це означає, що обраний сайт деякий час буде недоступним, і варто спробувати пізніше.

10. 504 – Закінчився час шлюзу

Ця проблема схожа за змістом на код 502 і також означає, що в ланцюжку проксі-серверів сталася помилка. Її причина невідома, але час на обробку запиту виявився занадто великим – так само, як і при появі коду 408. Це зазвичай означає поганий інтернет-канал, хоча може повідомляти і про те, що один із серверів став недоступним.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися