Субота, 9 Грудня, 2023

5 дивних професій, які можуть з’явитися до 2030 року

girl and robot working in the office

Кілька років тому Google заплатила кваліфікованим робітникам велику суму, щоб вони з’ясували, який відтінок синього найбільше подобається користувачам. Це може здатися дивною примхою, але подібна інвестиція принесла пошуковому гіганту додаткові мільйони доларів прибутку: користувачі частіше натискали на ідеально блакитні рекламні оголошення. Директор компанії Littlebits та експерт лабораторії MIT Media Lab Ая Бдейр вважає, що 65% професій для молоді 2030-х років ще не існують. У сучасному світі дивні професії з’являтимуться все частіше.

  1. Ветеринар для роботів

Через 15 років власники домашніх тварин нестимуть їх лікувати до людей, які мають більше інженерну, а не медичну освіту. Бдейр вважає, що ветеринари для роботів допомагатимуть тваринам зі штучними імплантами чи кінцівками.

  1. Біхевіористичний гейм-дизайнер

У найближчі десятиліття наше життя стане ще більш схожим на гру. Ігрова форма допомагатиме справлятися зі стресом та тримати себе у формі в напруженому ритмі життя. Проблиски цього напряму видно і сьогодні з такими іграми, як Pok?mon Go, які змушують користувачів фізично рухатися і роблять так, щоб користувачам було цікаво. У майбутньому кількість подібних програм буде збільшуватися.

  1. Спеціалісти з голопортації

Microsoft уже працює над технологією, яка дозволяє миттєво, хоча й віртуально, переноситися в інше місце. Щось подібне можна побачити в серіалі «Зоряні війни». Бдейр каже, що спеціалісти з голопортації займатимуться тим, аби перенесення проходило без проблем та природно.

  1. Кліматичний інженер

Майбутні технології можуть дозволити людству в певних межах змінювати погоду за власним бажанням. Робитимуть це спеціальні фахівці – кліматичні інженери. Вони також відновлюватимуть океани від забруднення та боротимуться з глобальними змінами клімату.

  1. Фермер штучних органів

Замість пошуку сумісних донорів хворі можуть вирощувати свої органи. Сьогодні цей напрямок лише зароджується, як і з’являються необхідні технології. Бдейр каже, що в майбутньому вирощування та роздруковування органів може стати звичною справою.

За матеріалами: Businessinsider

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися