5 корисних функцій Excel, про які ви могли не знати

Практичні опції, бібліотеки формул і галереї графіків роблять редактор таблиць Microsoft дуже корисним помічником в аналітичній роботі. Але є корисні функції, про які ви могли не знати, проте які можуть дуже знадобитися в щоденній роботі.

Спарклайни

Спарклайни (вони ж інфокриві) – це графіки, які вперше з’явилися в Excel у 2010 році. Вони дозволяють легко отримати візуалізацію тенденцій у наявному масиві даних. При цьому діаграма виводиться в єдиній клітинці таблиці, що заощаджує місце на екрані.

Для створення спарклайнів оберіть діапазон даних та у стрічці інструментів клацніть кнопку «Вставити» (Insert). Після цього оберіть тип інфокривої – лінія, колонка чи виграш/програш, а також вкажіть, де розмістити графік.

Умовне форматування

Опція форматування залежно від даних (Conditional Formatting) дозволяє швидко провести аналіз таблиці з даними. Вона розфарбовує кожну комірку у власний колір, щоб можна було наочно побачити піки та спади без побудови додаткового графіку. Ось як виглядатиме таке форматування для таблиці продажів декількох продуктів:

Щоб створити таку візуалізацію, оберіть масиви даних, а потім на головній панелі у стрічці інструментів натисніть кнопку «Умовне форматування». Оберіть правила виділення комірок та вкажіть їхній колір.

Функції «Великий» та «Малий»

Опції Excel «Максимальний» та «Мінімальний» добре відомі багатьом, але мало хто користується схожими «Великий» та «Малий». З ними можна знайти перше, друге або інше найбільше чи найменше число в наборі даних.

Ці функції, наприклад, дозволять легко визначити топ кращих продуктів за місяць.

Подробиці про роботу цих та інших формул Excel можна знайти в тренувальній книзі.

Видалення дублікатів

Очистити таблицю від однакових елементів легко з функцією «Видалити дублікати». Вона вперше з’явилася у Excel 2007 і самостійно шукає повтори в наборі даних.

Щоб видалити дублікати, виберіть масив комірок та у стрічці інструментів перейдіть на вкладку «Дані». Там клікніть по кнопці «Видалити дублікати».

Зрізи

Візуальні фільтри, вони ж «слайсери» або «зрізи», допомагають швидко звузити масив даних та візуалізувати його. Ця функція вперше з’явилася в Excel 2010 та поліпшилася з виходом Excel 2013.

Зі зрізами можна, наприклад, швидко створити інтерактивну діаграму з продажів якогось товару. Можна переключатися між наборами даних для різних продуктів, щоб бачити зміни на одному графіку.

Щоб додати зріз в Excel 2013, оберіть діапазон комірок та перейдіть на вкладку «Вставка». Там натисніть кнопку «Зріз» та вкажіть дані, які потрібно залишити, а решту – відфільтрувати. Розібратися детальніше з цією функцією допоможе набір прикладів Powerful Excel features.

За матеріалами: Microsoft Daily

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я