Вівторок, 23 Липня, 2024

5G зменшили до розмірів телефона

Ще недавно вираз «мобільний пристрій стандарту 5G» означав кількадесят кілограмів на візку. Фахівцям Qualcomm вдалося суттєво зменшити розмір електроніки для п’ятого покоління зв’язку. Компанія випустила модем, який можна вбудувати всередину смартфона. Новинка називається Snapdragon X50 5G.

Так виглядав перший мобільний гаджет з підтримкою п’ятого покоління зв’язку

Експертна комісія організації 3GPP, яка відповідає за стандартизацію мобільного зв’язку, сказала індустрії розпочати роботи зі стандартизації 5G. Єдиний радіоінтерфейс «5G New Radio» повинен з’явитися до червня 2018 року. Це дозволить виробникам підготувати до 2020 року девайси з підтримкою 5G. Snapdragon X50 з’явиться в продажу саме в першій половині 2018 року.

snapdragon-x50

Південнокорейська компанія SK Telecom прагне першою у світі відкрити п’яте покоління мобільних мереж 5G. Компанія вже продемонструвала швидкість інтернету в 19,1 Гбіт на секунду, що майже в 1000 разів швидше, ніж доступні зараз 25 Мбіт на секунду в 4G-мережах. Така швидкість дозволить завантажувати 2 ГБ відео за частку секунди.

Термін 5G сьогодні багато хто сприймає як ідеальний мобільний зв’язок, і він є одним із найбільш обговорюваних у ЗМІ. Багато топових компаній концентрують свої зусилля на розвитку п’ятого покоління зв’язку. Адже, за прогнозами, 5G зможе накрити міста бездротовою мережею з майже необмеженою швидкістю, надасть високоякісний мобільний інтернет, дозволить розвивати інтернет речей та прокладе дорогу автомобілям без водія. Але технічний директор найбільшого в Японії мобільного оператора NTT DOCOMO Сейзо Оное каже, що очікування можуть виявитися марними.

  • Теги
  • 5G
Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися