Неділя, 26 Травня, 2024

7 нових фішок нової ОС для iPhone: Apple випустила iOS 17

Традиційно після багатомісячного перебування в тестовому режимі – iOS 17 було анонсовано ще в червні на WWDC 2023 – iOS 17 нарешті запущено у вигляді фінальної публічної версії. Не всі з обіцяних функцій потрапили у реліз. Наприклад, додаток Journal вийде пізніше цього року, а деякі функції iOS 17 працюють лише з певними аксесуарами. Але є кілька значних покращень, які запропонує ця ОС власникам сумісних iPhone відразу.

Інтерактивні віджети

З iOS 17 віджети головного екрана стануть набагато кориснішими – тепер вони будуть інтерактивними та працюватимуть на екрані блокування та в новому режимі очікування.

Apple каже, що з такими віджетами буде швидше позначати речі у списку справ, призупиняти пісні або отримувати доступ до елементів керування розумним будинком, серед інших можливостей. Інтерактивні віджети уже давно існують на Android, але на iPhone до цього часу були доступні лише фіксовані віджети.

Режим очікування

Цей новий режим перетворює iPhone на маленький смарт-дисплей або годинник. Достатньо повернути телефон горизонтально на спеціальній підставці.

Крім перетворення iPhone на стаціонарний будильник, режим очікування також буде надавати іншу інформацію, як-от заголовки останніх новин, погоду тощо. Хоча зараз цей режим виглядає дещо обмеженим, оскільки підтримуються не всі віджети.

Краще автовиправлення

Можливо, це не найцікавіша функція iOS 17, але покращене автовиправлення може бути найкориснішим у щоденному житті. Оновлення, очевидно, базується на мовній моделі, схожій на ту, що використовується в ChatGPT. Цей штучний інтелект повинен мати можливість виправляти помилки друку набагато швидше, ніж раніше.

Нове автовиправлення також може зменшити кількість натискань, які треба зробити. Подібно до Gmail, його інтелектуальні інтелектуальні функції дозволять натиснути пробіл, щоб вибрати запропоновані фрази та речення.

FaceTime на Apple TV

Це дещо нішева функція, оскільки, очевидно, потрібна приставка Apple TV під керуванням tvOS 17. Це означає, що вам знадобиться Apple TV 4K 2-го покоління або новішої версії. Але мати простий спосіб виводити дзвінки FaceTime на підключеному до телеприставки Apple телевізорі може виявитися зручним.

Оскільки більшість телевізорів не мають вбудованої камери, ця функція використовує функцію Continuity Camera, щоб iPhone працював у ролі веб-камери. Функція використовуватиме Center Stage, щоб тримати людину в кадрі.

Покращена Siri

Ви думали Apple забула про Siri? Не у випадку iOS 17, яка обіцяє внести деякі необхідні покращення в голосовий помічник Apple.

Для початку можна буде просто сказати «Siri», а не «привіт, Siri» як слово для пробудження. Утім, це може не бути значним покращенням для тих, хто активує цього помічника бічною кнопкою.

А ось можливість виконувати кілька команд поспіль, не повторюючи «Siri», може бути корисною.

Офлайн-карти Apple

Карти Apple Maps наздоганяють Google Maps і одна з таких корисних фішок – використання навігації без доступу до інтернету. Google надає таку можливість уже багато років, і вони є важливою функцією, якщо ви збираєтеся кудись, де сигнал мобільного зв’язку слабкий або відсутнє покриття вашого оператора.

Аналогічно офлайновим картам Google, в офлайн-картах на iOS 17 можна завчасно завантажити певну ділянку карти, отримати покрокові вказівки та знайти той незрозумілий ресторан, коли у немає Wi-Fi або стільникового зв’язку. Власники електромобілів також зможуть бачити на Картах Apple доступність зарядних станцій у реальному часі на маршруті.

NameDrop

Функція NameDrop дозволяє швидко обмінятися з кимось контактами.

Поки на вашому телефоні увімкнено AirDrop, ви зможете використовувати NameDrop, піднісши свій телефон поруч до чужого iPhone – тоді мають з’явитися ваші картки контактів, що дозволить вам обмінятися електронними адресами чи номерами телефонів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися