Понеділок, 24 Червня, 2024

8 головних технологічних тенденцій 2016-го

Наступний рік обіцяє бути багатим на наукові відкриття та розробки. Більшість із них створять у межах кількох головних тенденцій, які й визначать напрямок розвитку у 2016-му. Експерти Harvard Business Review проаналізували, які технології будуть головними наступного року.

1. Алгоритмічне визначення особистості

Деякі страхові компанії вже намагаються оцінити психологічні особливості своїх клієнтів, аналізуючи їхні вподобання, записи в соціальних мережах тощо. Розвиток подібних технологій наступного року продовжиться, і вони зможуть передбачати більше: успіх на роботі, ймовірність виплати кредиту тощо.

2. Боти

Ці програми, які автоматизують виконання завдань, у 2016-му стануть ще більш функціональними. Один із прикладів подібного – експериментальний бот Microsoft Xiaolce. Він здатний вести звичайні діалоги, оскільки запам’ятовує, що було в попередніх розмовах. Боти також освоять інші професії: новинні організації використовуватимуть їх для сортування повідомлень, розвідники запускатимуть їх для збору відомостей, відділи кадрів використовуватимуть ботів як тренажери для нових співробітників. Ці програми будуть використовуватися всюди, де завдання постійно повторюються, і їх можна автоматизувати.

3. Збільшення впливу «глюків»

Збої в програмному забезпеченні – досить звичне явище, але все більше технологічних рішень стають публічними без належного тестування. Експерти попереджають, що така тенденція може призвести до невідомих наслідків.

У 2013 році програмний збій на три години зупинив біржу Nasdaq, минулого року 5000 авіарейсів затрималися на дві години, нещодавно біржа New York Stock Exchange призупинила свою роботу.

4. Бекдори

Виробники залишають можливості для оновлення пристроїв та віддаленого вирішення проблем. Подібні можливості для доступу до інформації вимагають і правоохоронні органи. Але ці бекдори суттєво впливають на безпеку, оскільки через них зловмисник може заволодіти гаджетами та даними. Експерти передбачають, що у 2016 році кожна компанія, що зберігає приватні дані, зіткнеться з проханням створити бекдор.

5. Блокчейни

Блокчейни – це розподілена система, в якій немає єдиного власника інформації. Експерти прогнозують, що використання подібного підходу суттєво змінить цілі індустрії. Наприклад, виробник завжди знатиме, хто надає сировину для його постачальника компонентів. Блокчейни усувають необхідність у довіреному посереднику при аутентифікації – сьогодні це найпопулярніша схема.

6. Маршрути для дронів

Цього року два дрони випадково завадили пожежникам швидко загасити лісову пожежу, яка перекинулася через дорогу та знищила більше десятка авто. У майбутньому правила використання квадрокоптерів стануть більш жорсткими. Експерти прогнозують, що небо розділять на частини: для приватного хобі та комерційних апаратів.

7. Квантові комп’ютери

Кремнієва технологія вже через декілька років не зможе розвиватися далі. Дослідники роблять ставки на квантові комп’ютери, які зможуть значно швидше обробляти інформацію завдяки особливостям квантових часток. Експерти прогнозують, що поява таких машин зробить сучасну криптографію даремною. Такі компанії, як  IBM, Microsoft, Hewlett-Packard, Google та D-Wave працюють над комерційним варіантом квантової машини.

8. Доповнені знання

Замість вивчення інформації її можна буде просто завантажити в мозок, як у комп’ютер. Учені вже працюють над подібними технологіями: в Університеті Південної Каліфорнії розробляють протез, який відновлюватиме спогади та покращуватиме пам’ять.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися