Середа, 29 Листопада, 2023

Агресивні водії куражитимуться з автономних машин

dt-common-streams-streamserver-2

Любителі «шашок» на дорозі захоплено очікують масової появи автономних автомобілів. Адже їх можна буде безкарно задирати, оскільки такі машини ставлять понад усе безпеку. Такі дані отримали експерти Лондонської школи економіки та виробника шин Goodyear, які провели одне з найбільших за масштабом досліджень. Вони опитали 12 тисяч водіїв в 11 країнах, аби з’ясувати ставлення людей до автономних автомобілів.

Один з головних результатів дослідження – агресивні водії збираються навмисне випробовувати можливості автопілота. Люди хочуть, щоб Google, Uber та Tesla створили автопілот, який впорається навіть з найскладнішими ситуаціями. «Я буду постійно їх обганяти, оскільки вони дотримуються правил, – говорить один з учасників дослідження. – Вони зупиняться. І їх можна буде притискати».

У Європі водії ставляться до автопілота на дорогах здебільшого негативно. Близько 55% британських водіїв сказали, що їм некомфортно ділити дорогу з автономним автомобілем. Близько 83% схвильовані можливими неполадками таких авто. В інших країнах ставлення таке саме, хоча у відсотках трохи менше – 39% та 71% відповідно.

Автономні автомобілі ще знаходяться на початковому етапі розвитку, але вони вже мають право їздити в деяких містах Великобританії та Німеччини. Франція також скоро хоче дозволити подібні авто. За межами Європи автономні машини популярні в США, Сінгапурі та Китаї.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися