Android Lollipop та Marshmallow – найпопулярніші для вірусів

Найчастіше для поширення шкідників використовують свіжі ігри і програми, які поширюються через сторонні ресурси

Нові версії шкідливих програм на Android з’являються кожні 10 секунд. Це вирахували експерти німецької компанії з кібербезпеки G Data, які підрахували, що за перший квартал 2017 року з’явилося понад 750 тисяч екземплярів шкідливого програмного забезпечення. Це практично 8400 нових вірусів.

virus

Експерти впевнені: якщо така тенденція продовжиться, до кінця року обсяги шкідливого програмного забезпечення перевищать 3,5 млн одиниць. Найчастіше віруси з’являються для гаджетів, на які рідко випускаються оновлення ОС. Свою увагу творці вірусів розділяють за версіями Android таким чином:

  • Gingerbread (2.3-2.3.7): 0,9%
  • Ice Cream Sandwich (4.0.3-4.0.4): 0,9%
  • Jelly Bean (4.1.x-4.3): 10,1%
  • KitKat (4.4): 20,0%
  • Lollipop (5.0-5.1): 32,0%
  • Marshmallow (6.0): 31,2%
  • Nougat (7.0-7.1): 4,9%

Якщо порівнювати перші півріччя 2015 і 2016 років, кількість заражених мобільників зросла на 96%. Однак у цілому, кажуть автори звіту Nokia Threat Intelligence Report, ситуація не така страшна: скомпрометованим виявляється лише кожен 120-й смартфон.

Найчастіше жертвами шкідливого ПЗ стають власники Android-смартфонів – це пояснюється високою популярністю цієї ОС. На частку таких мобільників припадає 74% заражених пристроїв. Частка iOS-девайсів становить 4%. Найбільш поширеними програмами є «вимагачі», «шпигуни», SMS-трояни, програми для крадіжки персональних даних і рекламні програми.

Експерти відзначають, що шкідливе ПЗ стає витонченішим і використовує все ефективніші алгоритми зараження. Найчастіше для поширення шкідників використовують свіжі ігри і програми, які поширюються через сторонні ресурси. У Nokia також називали три найбільш поширених мобільних віруси: це Uapush.A, Kasandra.B і SMSTracker.

Генеральний директор фірми з кібербезпеки eSentire Пол Хейнс каже, що антивірусне програмне забезпечення розроблялося для захисту від 80 до 90 відсотків усіх загроз. Але тепер воно здатне захистити менш ніж від 10 відсотків через нові тактики зловмисників. Фахівці сходяться на думці, що антивірусне програмне забезпечення не може працювати досить добре для захисту від сучасних загроз. «Погані хлопці» порозумнішали, і вони не збираються обходити антивіруси. Вони просто атакуватимуть через найслабшу ланку в ІТ-безпеці – самих користувачів. Усе частіше такі атаки зосереджені на соціальній інженерії або фішингу. Вони заманюють користувачів на заражені веб-сайти, де можна викрадати інформацію або вимагати гроші. Ці веб-сайти існують дуже короткий час, і антивірусне програмне забезпечення часто не встигає оновлюватися, щоб вміти розпізнавати їх.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я