Стало відомо, скільки радіації отримав кожен житель планети через аварію на Фукусімі

Японія пережила найпотужніший землетрус у своїй історії, після чого країну накрило величезне цунамі

«Можна не хвилюватися», – так підсумував наслідки найсвіжішої ядерної аварії Ніколас Евангелю. Він працює в норвезькому Інституті дослідження повітря та нещодавно завершив перше глобальне вивчення впливу радіації від аварії на атомній станції Фукусіма. Кожен житель планети просто ніби зробив додатковий рентген.

Fukushima

Більше 80% радіонуклідів потрапили в океан і на полюси планети, тому населення Землі постраждало найменше. У середньому кожен житель планети отримав дозу радіації в 0,1 мілізіверта. Це приблизно два радіоактивних ізотопи цезію на кожного жителя Землі. Кожен житель Японії отримав у середньому 0,5 мілізіверта. Радіація в таких кількостях є безпечною для здоров’я людини. Приблизно 0,1 мілізіверта організм отримує під час флюорографії. Сеанс комп’ютерної томографії опромінює на рівні 15 мілізівертів, а для появи симптомів радіаційної хвороби необхідно отримати близько 1000 мілізівертів.

Але це не значить, що аварія на Fukushima-Daiichi була незначною: ґрунт і вода в околицях японської АЕС усе ще мають підвищений рівень радіації. Дослідники також помітили різке скорочення популяції птахів, комах і деяких видів ссавців поблизу Фукусіми.

Аварія на Фукусімі сталася в березні 2011 року. Тоді Японія пережила найпотужніший землетрус у своїй історії, після чого країну накрило величезне цунамі – висота хвилі була приблизно 37,9 метрів. Цей землетрус силою 9,0 балів вплинув навіть на супутники у космосі – вони змістили свої 500-кілометрові орбіти через зміну гравітаційного поля планети. Такого натиску стихії не витримали три з шести реакторів АЕС «Фукусіма». У стіні енергоблоків станції після вибуху реакторів утворилися діри площею до 8 квадратних метрів. Через ці величезні отвори в атмосферу потрапляло відпрацьоване ядерне паливо та інші шкідливі відходи. Фінансовий збиток, разом з витратами на ліквідацію наслідків, витратами на дезактивацію і компенсаціями, станом на 2017 рік оцінюється в 189 мільярдів доларів.

Евангелю каже, що наслідки від аварії на атомній станції «Чорнобиль» у 1986 році ще досі набагато більші, ніж від «Фукусіми». Оскільки радіаційний пил був більше насичений радіонуклідами, а також випадав над густонаселеними регіонами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я