Середа, 28 Лютого, 2024

Apple чи Microsoft – хто сьогодні кращий

960-microsoft-vs-apple-which-is-better-poised-to-drum-up-business-in-2016

Microsoft та Apple майже одночасно показали свої нові гаджети. Перша презентувала гігантський сенсорний комп’ютер та продуктивний ноутбук за дуже великими цінами. Друга пропонує більш доступний пристрій, який повинен замінити справжні раритети. Адже комп’ютери Apple Mac останній раз оновлювалися більше 1000 днів тому.

Microsoft уже кілька років працює над відновленням репутації «заліза» для Windows. Першою такою ластівкою стали планшети Surface, до яких згодом приєднався ноутбук, а цього року – ще потужний настільний ПК. Головне завдання цих новинок – змінити сприйняття Windows як старої та нудної ОС. Для цього комп’ютер Surface Studio навіть отримав цікавий аксесуар, який пропонує новий спосіб керування Windows/

Водночас Apple має репутацію інноватора, але останніми роками вона хитається. Виконавчий директор компанії Box, яка надає послуги хмарного диску, Аарон Леві, після презентації комп’ютера Microsoft Surface Studio написав у своєму Twitter: «Стратегія Microsoft щодо апаратного та програмного забезпечення дає переконливі результати. Це так, ніби Стів Джобс майже увесь час мав рацію». На що творець iPod Тоні Фаделл відповів: «Не майже – він мав та буде мати рацію! Хіба що схоже, що Apple забула цей цінний урок».

Питаннями інноваційності Apple задаються не лише користувачі, а й аналітики. Їх вони поставили на нещодавній конференції Apple для аналітиків, де компанія оприлюднила свої фінансові результати за четвертий квартал. Кілька з учасників поставили Тіму Куку питання, який напрямок стане наступним проривом на кшталт iPhone. Це може бути автомобіль, телебачення чи медіабізнес – корпорація займається всім цим.

Тім Кук у звичній для Apple манері уник відповідей щодо майбутніх планів. Але, можливо, він просто не мав що відповісти? Можливо, компанія не має генеральної стратегії на найближчі 3-5 років? «Ми маємо найсильніше становище за всю історію, і ми впевнені у ньому», – усе, що відповів Тім Кук.

Слова директора Apple звучали б обнадійливо, якби він не говорив щось схоже у 2014 році. Тоді на подібне питання про інновації він відповів: «Я думаю, користувачі полюблять те, що ми зробимо. У нас немає проблем з тим речами, які ми хочемо зробити та які хочемо радикально змінити. Завдання в тому, щоб завжди фокусуватися на невеликій кількості, яка вимагає нашої повної віддачі». Пізніше у тому 2014 році був новий продукт – годинник Apple Watch, продажі якого у 2016 році впали на 72%.

Цього року найбільш цікавим був анонс iPhone 7 у вересні, який став таким собі сховищем для віртуального асистента Siri. Спілкуватися з останнім можна через бездротові навушники AirPods, які мали вийти у продаж в жовтні, але затрималися. І немає новин, коли їх можна буде купити. Це невеликий збій, але експерти вбачають у цьому суттєві проблеми в інноваціях.

Навіть якщо Apple перестала бути головним інноватором, її репутація ще тривалий час працюватиме на компанію. Але якщо Тім Кук не почне реформи, спадщина Стіва Джобса почне тьмяніти.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися