П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Apple могла знати, що в 2016-17 продавала MacBook Pro з дефектом екрану

У 2019 році деякі власники MacBook Pro, випущених в 2016-17 роках, помітили, що підсвічування екрану почало працювати дивним чином, нагадуючи підсвічування концертної сцени. Також ноутбуки поводилися нестабільно. На Apple подали позов з цієї причини і суддя в цій справі каже, що Apple знала про існування дефекту.

Проблеми з MacBook Pro 2016-17 років назвали Flexgate і його причиною стала недосконалість гнучкого (flex) шлейфу, який зв’язував материнську плату ноутбука та екран. При багатократних відкриттях та закриттях екрану цей шлейф перетирався, що і призводило до дивного підсвічування та перебоїв в роботі машини.

Суддя Едвард Давіла каже, що Apple свідомо продавала дефектні лептопи, оскільки про цей недолік стало відомо під час тестових перевірок перед початком продажів.

“Суд визнає, що припущення передрелізного тестування разом з припущеннями суттєвих скарг користувачів є достатніми, щоб показати, що Apple мала ексклюзивне знання про існування дефекту”, – написав суддя.

Один з представників групи постраждалих споживачів Махан Талешпур каже, що Apple продовжує заперечувати про існування дефекту в шлейфі дисплею.

За його словами, Apple також намагалася приховати докази існування Flexgate. Компанія видаляла коментарі та гілки обговорення на форумі підтримки Apple Support Community Forum.

Для судді, якщо видалення коментарів виявиться правдою, це буде ще одним доказом того, що Apple знала про проблему. “Якщо Apple видаляла коментарі на своєму сайті від користувачів стосовно обговорюваних проблем з дисплеями, це припускає, що Apple була проінформована про дефект”.

У Apple відкидають звинувачення та кажуть, що Талешпур купив свій MacBook Pro в 2017 році, після чого користувався ним без проблем протягом наступних трьох років. На думку Apple, звинувачення базуються на хибних припущеннях, а не твердих доказах.

У компанії зазначають, що ідея передрелізного тестування, яке б повідомило про проблему, не точна. Адвокат компанії Александр Вілер каже, що позивачі задоволені поточною думкою судді по цій справі.

У ноутбуках MacBook Pro 2018 компанія виправила дефект, використавши подовжений та більш міцний шлейф екрану.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися