Apple можуть покарати за «помилку 53»

Apple може заплатити за те, що «помилкою 53» відключала свої смартфони після неофіційного ремонту. Американська юридична фірма PCVA почала збирати заяви потерпілих користувачів з усіх країн світу й готує колективний позов проти компанії з приводу незаконного нав’язування своїх продуктів і сервісів, пише The Guardian.

Адвокати кажуть, що дії Apple можна розглядати за законом Criminal Damage Act 1971, кваліфікуючи як «навмисне псування чужого майна». А все тому, що після апгрейду до iOS 9 тисячі власників iPhone 6, iPhone 6 Plus і новіших пристроїв із заміненим датчиком відбитків виявили, що їх смартфони вийшли з ладу з кодом «помилка 53». При цьому нічого не можна зробити, щоб повернути пристрій в робочий стан.

Apple каже, що це зроблено задля безпеки. Але багато хто вважає, що пояснення виглядає непереконливо. Тому що телефон нормально працював після заміни сенсора, поки на нього не встановили апдейт. Крім того, смартфон виходить з ладу навіть без заміни сенсора, а просто при його пошкодженні, навіть якщо телефон взагалі не ремонтувався.

«Ми думаємо, що Apple могла спеціально примушувати користувачів до звернення в свої ремонтні служби, які обходяться набагато дорожче, ніж більшість сторонніх ремонтних майстерень. Таким способом Apple утримує кінцевих користувачів від пошуку альтернативних методів налагодження товарів. Уявіть це так: скажімо, ви купили машину, і місцевий механік замінив у ній генератор. Згідно зі стратегією Apple, ваш автомобіль більше не повинен заводитися, тому що ви не привезли його до офіційного дилера. Вони навмисне відключили ваш автомобіль, тому що ви спробували полагодити його самостійно. Це неправильно», – пишуть юристи PCVA на веб-сайті компанії.