Субота, 2 Березня, 2024

Apple «відсипле» більше ядер своєму новому процесору M3

Apple тестує чипи сімейства мікросхем M3, які мають прийти на заміну поточним процесорам M2 для MacBook та Mac. Марк Гурман з Bloomberg повідомляє, що компанія додасть цьому процесору ядер для збільшення продуктивності.

Розглянутий чип M3 має конфігурацію у 12 ядер із шістьма високопродуктивними і шістьма високоефективними ядрами. А також він оснащуватиметься 18 графічними ядрами і 36 ГБ оперативної пам’яті.

Все це свідчить про те, що чіп є якимось M3 Pro, подібним до того, який можна знайти в 14- чи 16-дюймових MacBook Pro або Mac mini. Поточна базова модель M2 Pro використовує шість високопродуктивних ядер  та чотири високоефективних ядра у центральному процесорі та 16 ядер графічного процесора.

Про характеристики звичайного M3, M3 Max або M3 Ultra поки можна лише здогадуватися.

Хоча Apple (здебільшого) відмовилася від процесорів Intel, останніми роками обидві компанії застосували схожий підхід до покращення продуктивності своїх процесорів. Вони покладалися на оновлення архітектури та невелике підвищення тактової частоти для нарощування однопотокової продуктивності на великих ядрах процесора, одночасно додавши збільшення кількості невеликих високоефективних ядер для підвищення багатопоточної продуктивності.

Intel використала цю стратегію з великим ефектом у своїх чипах для настільних ПК і ноутбуків. AMD поки що не використовує такий гібридний підхід «велике ядро-маленьке ядро» в жодному зі своїх процесорів, хоча за першими чутками говориться, що архітектура Zen 5 наступного покоління може залучити таку конструкцію.

Гурман Раніше повідомляв, що він очікує, що мікросхеми покоління M3 почнуть з’являтися в комп’ютерах Mac пізніше цього року або на початку наступного. Це приблизно відповідатиме розриву в півтора року або близько того між першими Mac M1 і першими Mac М2. Деякі продукти, як-от 24-дюймовий iMac або настільний Mac Studio, можуть повністю пропустити покоління M2, перейшовши безпосередньо з чипів M1 на моделі M3.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися