П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Чим пізніше дитина познайомиться зі смартфоном, тим краще почуватиметься в дорослому житті: результати дослідження

Діти, які раніше отримують смартфони, стають дорослими з гіршим психічним здоров’ям. Це вірно в усіх досліджуваних регіонах (опитування пропонується англійською, іспанською, французькою, німецькою, португальською, арабською, хінді та суахілі). Такі результати опублікували експерти Sapien Labs, яка проводить поточне глобальне дослідження психічного здоров’я з майже мільйоном учасників.

Sapien Labs — це некомерційна дослідницька організація, метою якої є розуміння того, як соціальне та технологічне середовище, що швидко змінюється, змінює людський мозок і розум. Їхнім головним дослідницьким проектом був Global Mind Project – програма, яка відстежує психічне благополуччя в усьому світі за допомогою всебічної оцінки психічного здоров’я разом із запитаннями про демографію та різноманітні культурні, технологічні фактори та способу життя.

У дослідженні просліджується добре відомий висновок про те, що майже в усіх націях щастя або благополуччя формують U-подібну криву протягом життя. Молоді люди та люди у віці 60-70 років щасливіші, ніж люди середнього віку.

Але це може змінитися, особливо для жінок, оскільки покоління Z (народжене в 1996 році та після нього) вступає в доросле життя. Дані показують раптовий крах психічного здоров’я молоді десь на початку 2010-х.

Чому б це? Що змінилося на початку 2010-х років, що могло швидко погіршити психічне здоров’я підлітків у всьому світі, з більшим впливом на дівчат?

Найбільш ймовірною відповіддю є раптове перемикання підліткового соціального життя з кнопкових телефонів, які мало що вміють, на смартфони, які забезпечують безперервний доступ до соціальних мереж.

У кожній країні діють унікальні фактори, але саме фактор масового поширення смартфонів добре пояснює синхронне, гендерне та глобальне погіршення психічного здоров’я підлітків.

У Sapien Labs вирішили перевірити гіпотезу про смартфон, запитавши учасників про 47 елементів психічного, соціального та емоційного функціонування за шкалою впливу на життя. Ці 47 елементів об’єднані в єдину оцінку під назвою Коефіцієнт психічного здоров’я (MHQ)

Респонденти, які отримали свій перший смартфон до 10 років, в середньому почуваються гірше, ніж ті, хто не отримав його до підліткового віку. Найбільш психічно здоровими вважаються респонденти, які не мали телефону до пізнього підліткового віку.

Для молодих жінок схил крутіший, ніж для молодих чоловіків. Жінки покоління Z, які отримали свій перший смартфон до 9 років, у середньому знаходяться в мінусі.

Фактор, про який слід пам’ятати, полягає в тому, що, як і в усіх опитуваннях, ми отримуємо кореляційні дані, які відкриті для альтернативних інтерпретацій. З кореляційними даними ми завжди повинні враховувати можливість того, що причина може бути якоюсь іншою, яка спричиняє зростання обох змінних.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися