Неділя, 25 Лютого, 2024

Apple заплатить $1000 за відсутню зарядку в коробці з iPhone

Суддя зобов’язав Apple заплатити покупцеві iPhone трохи більше 1000 доларів за те, що в комплекті з телефоном не було зарядного адаптера. Своє рішення суд мотивував тим, що компанія змушує клієнтів купувати два її продукти, щоб один працював повністю. Аргумент Apple, що у комплекті йде кабель, якийм можна використовувати з будь-якими адаптерами, суддя відхилив.

Бразильський суддя зобов’язав Apple виплатити 5000 бразильських реалів, або 1081 долар, за відсутній зарядний пристій в комплекті нового iPhone. Суддя Вандерлей Кайрес Пінейро з цивільного суду міста Гоянія визнав практику «зв’язаноо продажу» або ситуацію, в якій компанія вимагає, щоб клієнт купив два її продукти, щоб один з них працював.

Суддя сказав, що Apple зобов’язала споживача придбати другий продукт свого ексклюзивного виробництва, назвавши це зловживанням і незаконною комерційною практикою.

На захист Apple заявила, що кожен iPhone постачається з кабелем USB-C на Lightning, який дозволяє споживачам заряджати свої телефони за допомогою адаптерів живлення інших виробників. Такі адаптери юзери можуть придбати в інших виробників.

Але суддя відхилив цей аргумент, сказавши, що кабель не працює з настінними адаптерами без порту USB-C. Звичайні зарядні адаптери Apple не мають цього порту.

На заяву Apple, що компанія припинила надавати адаптер живлення через турботу про навколишнє середовище та через нестачу поставок аксесуара, Піньейру відповів, що Apple все ще виробляє свої адаптери живлення та продає їх окремо.

«Неправильно, щоб такий захід був спрямований на зменшення впливу на навколишнє середовище, оскільки, за всіма доказами, відповідач продовжує виробляти такий необхідний аксесуар, але тепер продає його окремо», – сказав Пінейро.

Apple вперше оголосила, що припинить надавати адаптери живлення для свого iPhone 12 у 2020 році, що, за словами бразильського уряду, було зловживанням. У 2021 році країна оштрафувала Apple на 2 мільйони доларів за цю практику, заявивши, що технологічний гігант не зміг продемонструвати рекламовану «екологічність».

За оцінками аналітиків, відсутній зарядний адаптер в комплекті iPhone приніс Apple близько $6 млрд прибутку. На фоні такої суми штраф у 2 млн складає 0,033%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися