Starlink витримав російську електромагнітну бойову атаку в Україні —  Пентагон робить замітки

Бригадний генерал Тед Кларк, директор Управління переваги електромагнітного спектру ВПС, сказав, що сучасні війни дедалі частіше включатимуть електромагнітну війну, особливо для формування поля бою, коли починаються конфлікти

Припинення зусиль Росії вести електромагнітну війну в Україні показує, наскільки важливо швидко реагувати на такі атаки та негайно припиняти, заявили експерти Пентагону. Але США повинні значно покращити свою власну швидку реакцію, сказали вони під час конференції C4ISRNET. Вони повідомили, що можуть багато чого навчитися з того, як приватний сектор впорався з такими ситуаціями.

Бригадний генерал Тед Кларк, директор Управління переваги електромагнітного спектру ВПС, сказав, що сучасні війни дедалі частіше включатимуть електромагнітну війну, особливо для формування поля бою, коли починаються конфлікти.

Дейв Тремпер, директор з питань електронної війни в Офісі міністра оборони, вказав на приклад SpaceX, яка минулого місяця швидко зупинила зусилля Росії з блокування її супутникового широкосмугового сервісу Starlink.

Starlink став важливим під час українсько-російської війни, забезпечивши військову комунікацію після виведення з ладу супутникової комунікації Viasat та дозволив швидко відновлювати мобільний зв’язок у звільнених від окупації містах.

«Наступного дня [після того, як у ЗМІ потрапили повідомлення про спроби росіян чинити перешкоди], Starlink кинув рядок коду та виправив його, — сказав Тремпер. «І раптом ця [атака] більше не була ефективною. З точки зору технолога електромагнітної війни, це фантастично… і те, як вони це зробили, мені сльозило очі».

За словами Тремпера, резервування також має вирішальне значення, тому США могли б продовжувати працювати на іншій системі, якщо електромагнітна атака знищити одну.

США повинні мислити набагато більш інноваційно, коли мова йде про створення нового обладнання радіоелектронної боротьби (РЕБ), сказав Кларк. За його словами, буде недостатньо просто купувати оновлені версії застарілих систем — США повинні придумати нові системи, які забезпечать набагато більшу стійкість і швидкість.

Це означає включення штучного інтелекту та машинного навчання в системи наступного покоління, щоб мати можливість реагувати швидше, сказав він. Розширене використання цифрової інженерії також може допомогти військовим моделювати нове обладнання за допомогою комп’ютера та вирішувати недоліки перед тим, як пройходити через тривалий типовий процес придбання та тестування.

Кларк сказав, що EC-37B Compass Call, що знаходиться в розробці ВПС, є яскравим прикладом того, як цифрова інженерія наближає до нових можливостей електромагнітної війни.

Розробники програмного забезпечення та інженери працюють з операторами Compass Call на місцях, щоб знайти творчі способи заглушити ворожі сигнали, сказав Кларк.

За їхніми словами, вторгнення Росії в Україну багато чому навчило США про витонченість і надійність російської техніки, а також про здатність їхніх військ синхронізовано виконувати завдання.

Зокрема, за словами Тремпера, це показало, наскільки важливо правильно підготувати особовий склад, призначений для проведення операцій з електромагнітної боротьби. Спроба здійснити електромагнітну атаку, рухаючись вперед всередині території, на яку ви вторгаєтеся, а не в безпечному місці, робить це ще складніше.

«Це дуже складна проблема, якщо у вас немає добре навчених операторів, – сказав Тремпер. – Ступінь координації та синхронізації цих типів операцій такий, що недостатньо навченому оператору буде важче успішно виконувати такі типи подій».

Тремпер сказав, що Пентагон очікував набагато сильнішого показу РЕБ від Росії, але попередив, що це не означає, що всі зусилля Росії провалилися.

За матеріалами: c4isrnet