П’ятниця, 12 Липня, 2024

Австралія тестує військових роботів, які керуються сигналами мозку солдат

Солдати, які розумом керують собакою-роботом, патрулюючи дорогу та чи перевіряючи зруйновану будівлю, можуть здатися науковою фантастикою, але така технологія вже проходить реальне випробування. Австралійська армія перевіряє технологію управління роботом безпосередньо сигналами мозку за допомогою восьми датчиків, акуратно упакованих у шолом, які працюють у парі з Microsoft HoloLens.

Людині-контролеру потрібно просто уявити, у якому напрямку він хоче, щоб рухався робот, а машина слідувала за ним. Технологія дозволяє солдатам керувати роботами без рук, що ідеально підходить для бою.

Інновація містить штучний інтелект-декодер, який перетворює сигнали мозку солдата в зрозумілі інструкції, які надсилаються чотирилапому роботу, що дозволяє людям залишатися зосередженими на оточенні.

Проведена симуляція патрулювання дороги та зачистки будівлі керованим роботом-собакою показала, що технологія зчитує інструкції з хвиль мозку людини із 94-відсотковою точністю.

Систему розробили у Технологічному університеті Сіднея, який вперше оприлюднив інновацію минулого року, але нещодавно опублікував нову статтю з детальним описом роботи цієї розробки.

«Користувач використовував нашу платформу доповненого інтерфейсу мозок-робот (aBRI) для керування роботами, — йдеться в статті, опублікованій Американським хімічним товариством у березні. – Платформа aBRI дозволяє користувачеві взаємодіяти з машинами/роботами в більш природних формах, що краще, ніж звичайне налаштування програми інтерфейсу мозок–комп’ютер (BCI), яке вимагає від користувачів залишатися нерухомими».

Дослідники описали платформу aBRI, що складається з чотирьох основних компонентів: пристроїв для інтерфейсів, мобільної системи електроенцефалограми (ЕЕГ), одноплатного комп’ютера та системи роботів.

Сержант Деміан Робінсон з 5-го батальйону підтримки бойових дій, який тестував гарнітуру HoloLens, сказав у своїй заяві: «Опанувати весь процес неважко. Це дуже інтуїтивно зрозуміло. Це зайняло лише пару сеансів. Це більше стосується візуальної концентрації. Вам не потрібно думати про щось конкретне, щоб керувати роботом, але вам потрібно зосередитися на цьому мерехтінні».

Мерехтіння — це маяк у гарнітурах HoloLens, який діє як маркер, до якого рухається собака-робот, утримуючи його на курсі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися