Автомобілі Hyundai отримають технологію генерування тиші в салоні

Подібна технологія, наприклад, використовується в деяких навушниках, з Apple Airpods Pro включно.

Сучасні технології знешумлення салону автомобіля базуються на поглинанні вібрацій. Цього недостатньо для майже повного усунення шумів, але інженери Hyundai знайшли рішення. Вони розробили активну систему заглушення шумів у салоні Road Noise Active Noise Control.

Нове рішення працює за відомим принципом надсилання звуку у протифазі. Подібна технологія, наприклад, використовується в деяких навушниках, з Apple Airpods Pro включно. Зовні автомобіля Hyundai розміщають масив мікрофонів, який аналізує зовнішні шуми. Бортовий комп’ютер аналізує цей сигнал та генерує вбудованими динаміками мультимедійної системи звук у протифазі. Цей звук стикається із зовнішнім шумом та нейтралізує один одного.

На аналіз шуму та генерацію його протифази новинка потребує лише 0,002 секунди. Вона здатна боротися з кількома типами шумів, разом з резонансним звуком від коліс та покришок, а також гуркотінням від дороги.

Інженери Hyundai кажуть, що їхня система збільшує рівень комфорту під час поїздок на 3dB – це зменшення гучності шумів удвічі. Також, за їхніми словами, система має значно меншу масу і може постійно працювати, на відміну від альтернативних технологій та способів заглушення шумів.

Першими автомобілями з впровадженою Road Noise Active Noise Control стануть моделі суббренду Genesis.