Вівторок, 25 Червня, 2024

Бездротові гаджети навчились «слухати та говорити» одночасно

Інженери сконструювали чіп, який може одночасно пересилати й отримувати дані на одній і тій же частоті за допомогою однієї і тієї ж антени. Така розробка вчених з Колумбійського університету збільшує пропускну здатність радіоканалу порівняно із класичними технологіями вдвічі.

Так виглядає створений чіп на експериментальному стенді

Сучасні пристрої використовують роздільні антени для приймання й пересилання сигналів або почергово використовують одну. В останньому разі їм доводиться «домовлятися» про поділ часу пересилання або використовувати різні частоти. Детальніше про роботу зв’язку з частотами читайте в нашому матеріалі «Середовище, в якому «живе» 3G».

Порівняно з традиційними технологіями, новий чіп не витрачає часу і не займає зайвих частот. Він одночасно може приймати та пересилати дані. Автор технології Харіш Крішнасвамі пояснює, що це виглядає як діалог двох людей, які розмовляють один з одним одночасно і при цьому один одного розуміють.

Поки що чіп не готовий для роботи у звичних мережах GSM або WiFi – для роботи він повинен випромінювати потужніший сигнал. Збільшення цієї потужності є наступним етапом роботи інженерів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися