Неділя, 19 Травня, 2024

Більше половини землян не мають доступу в інтернет

Організація об’єднаних націй повідомила, що 52% жителів Землі не мають виходу в інтернет. Свої дані чиновники подали в доповіді під назвою The State оf Broadband 2017: Broadband Catalyzing Sustainable Development. Її підготував Міжнародний союз електрозв’язку та ЮНЕСКО.

інтернет

У доповіді говориться, що хоча нині близько половини землян не мають інтернету, починаючи з 2010 року кількість підключених до Мережі людей зросла на півтора мільярда. Найбільше заблокованих від інтернету людей (62%) проживають в Азії і на островах Тихого океану, ще 18% – в Африці.

Згідно з даними доповіді, серед користувачів Мережі в усіх куточках планети переважають чоловіки. Найбільше інтернет-користувачів (700 млн осіб) налічується в Китаї, далі йде Індія – 355 млн. При цьому Індія лідирує і в протилежному рейтингу: до інтернету там не підключено 660 млн осіб.

Середня швидкість інтернету у світі становить 7,2 мегабіт на секунду. Найвища швидкість пересилання даних по Мережі зафіксована в Південній Кореї: вона склала 28,6 мегабіта на секунду. Рекордний показник пікової швидкості був зафіксований у Сінгапурі і становив 184,5 Мбіт/с.

Дослідники також порахували, скільки людей використовує мобільний інтернет. У 2017 році 3/4 всіх запитів онлайн були зроблені за допомогою смартфонів і планшетів. При цьому 76% населення Землі живуть на територіях, де доступний зв’язок 3G, і 43% людей мають шанс скористатися зв’язком 4G.

Експерти ООН говорять про те, що цифровий розкол між різними регіонами світу збільшується з кожним роком через нарощування швидкостей з’єднання в розвинених країнах і зменшенням цього показника в малорозвинених.

За даними Міжнародного союзу електрозв’язку, сьогодні близько 80% всіх країн світу (156 держав) мають національну інформаційну стратегію. Вона передбачає проведення високошвидкісного широкосмугового інтернету на всій території. Лише цього року її прийняли близько 10 країн.

А ось 35 країн світу не планують повсюдну інформатизацію держави і збільшення швидкості інтернет-з’єднання. Серед таких країн – Камерун, Монако, Нікарагуа, Сирія, Туркменістан, Україна.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися